Safa Kent Turizm Bilet İptali ve İadesi

Otobüs yolculuklarında tercih edilen firmalar arasında bulunan Safa Kent Turizm bilet iptali ve iadesi konusunda da kullanıcılarına yardımcı olmaktadır. Öncelikle uzun zamandan bu yana firmada rezervasyon ya da bilet alım işlemleri güvenilir olarak web üzerinden de yapılmaktadır. İptal konusunda web üzerinden yönlendirme yapmayan firma, bunun için farklı yöntemlerin kullanılmasını uygun bulmuştur.

Safa Kent Turizm Bilet İptali Nasıl Yapılır?

Safa Kent Turizm bilet iptal etmek için acentelere başvuru yapılması mümkündür. Ancak bunun için başvuru zamanı ile sefer saati arasındaki zaman dilimi önemlidir. Çünkü her iptal neticesinde para iadesi yapılmamaktadır.

Bu durum hem işletmeleri hem de yolcuları korumak için ilgili yasalarca belirlenmiştir. Bilet iptalleri neticesinde ücret iadesi alınabilmesi için sefer saatinden en az 24 saat öncesinde işlem görülmesi gerekmektedir. Aksi hallerde iadeler yapılmamaktadır.

Yolcuların Safa Kent Turizm bilet iptali ve iadesi için 24 saat altındaki taleplerinde açık bilet uygulaması gerçekleştirilmektedir. Bu sayede elde edilen açık biletler 6 ay içinde herhangi bir Safa Kent Turizm seferinde değerlendirilebilmektedir. Ancak altı ay kapsamında kullanılmayan biletler otomatik şekilde kullanılmış sayılmaktadır.

Bu zaman diliminde herhangi bir şekilde uzama yapılması mümkün değildir. biletlerini online şekilde alıp iptalden sonra para iadesi bekleyen kişiler birkaç işgününde ödemelerini temin edebilmektedir. Ödemeler, biletin alındığı kanallardan yapılmaktadır.

Yorum yapın