Sahibinden Üyelik Hesabı Nasıl Kapatılır ?

Günümüzde pek çok alışveriş sistemi online sitelerden yapılmaktadır. Sahibinden de online alışverişin; vasıta ya da gayrimenkul gibi alanlarını kapsayan en önemli platformlarındandır. Aksoy Grup bünyesinde bulunan Sahibinden adresinde ilan yayımlamak ya da siteye üye olmak ücretsiz şekilde gerçekleştirilebilen işlemler arasında bulunmaktadır.

Kullanıcıların genellikle vasıta ya d gayrimenkul gibi büyük alışverişler yapmaları senede bir ya da iki kez olmaktadır. Bu nedenden türü bireyler alıverişlerini yapmalarından sonra Sahibinden üyelik silmek istemektedir. Üstelik silme işlemlerinde basit şekilde anlatılacak olan aşamaların geçilmesi kullanıcıların üyelik iptallerini gerçekleştirmektedir.

Sahibinden Üyeliği Nasıl Silinir?

Sahibinden üyelik kapatmak için kullanıcıların https://www.sahibinden.com adresindeki sap kısımdan sisteme üye girişi yapmaları gerekmektedir. Üye girişi yapılması kullanılan kullanıcı isminin de bulunduğu bir menü açmaktadır. Bireyler kullanıcı isimlerinin yanında bulunan ok işaretine tıklayarak üyelik silme işlemlerine başlayabilmektedir. Ok işaretine tıklandıktan sonra açılan panelde “üyeliğim” seçeneği açılmalıdır. Açılan yeni sayfa üyelik iptali ve diğer üyelik bilgilerini içermektedir.

Kullanıcılar Sahibinden hesap kapama işlemlerinin sona ermesi için bilgilerinin bulunduğu ve yeni açmış oldukları sayfasının sol kısmındaki menüyü incelemelidir. Bu alanda “Üyelik İptali” linki bulunmaktadır. Kullanıcıların bahsi geçen linke tıklamaları sonrasında son aşamaya geçmeleri mümkün olmaktadır. Bu alanda “Üyelimi İptal Etmek İstiyorum” seçeneğine basılması üyeliklerin silinmesini sağlamaktadır. Üyeliğini silen kullanıcıların ilanları da sistemden otomatik olarak kaldırılmaktadır.

Yorum yapın