Sahte Facebook Hesabını Şikâyet Etme ve Kapatma

Sosyal medya son yıllarda pek çok taklit hesap kullanımına şahit olmaktadır. Bu sayfalar kişilerin zorda kalmasına da sıkıntılı zamanlar yaşamalarına da neden olabilmektedir. Sahte Facebook hesabını şikâyet etmek bireylerin kişilik haklarının kazanılması açısından önem arz etmektedir. Ancak şikâyetlerden öne hesapların kesin olarak sahte olduğundan yanan emin olunmalıdır.

Sahte hesap şikâyetleri sadece kendi ismine sahte hesap açılan kişiler tarafından yapılmamaktadır. Bu alanda özellikle ünlü isimlerin hayranları da, hayran oldukları kişiye açılan sahte hesapları şikâyet edebilmektedir. Hesapların isminden emin olunması bu yüzden çok önemlidir. Ancak kullanıcıların bir Facebook hesabını sahte olduğundan yana şikâyet edebilmek için bir Facebook hesabına sahip olmaları istenmektedir. Aksi halde şikâyetler yapılamamaktadır.

Gerçek Olmayan Taklit Facebook Hesaplarında Şikâyet

Taklit Facebook hesabını kapatmak ve şikâyet etmek için ilk adımda kendi Facebook hesabınıza kullanıcı olarak giriş yapmanız gerekmektedir. Sonrasında ise taklit olan hesabın profili açılmalıdır. Her profil için bir kapak fotoğrafı ekranı hazırlanmaktadır. Şikâyet işlemleri de bu kapak fotoğrafındaki özel bölümle gerçekleştirilmektedir.

Bireyler taklit Facebook hesabını şikâyet etmek için kapak fotoğraflarındaki ü. Noktaya tıklamalıdır burada görüşlerini iletme ve profili şikâyet etme alternatifleri görülmektedir. Şikâyet et butonuna tıklayarak kişiler, Facebook tarafından sıralı bir şekilde verilen bir dizi adımı atmaları ve onaylamaları halinde taklit hesapları anında şikâyet edebilmektedir.

Yorum yapın