Sahte Instagram Hesabını Şikâyet Etme ve Kapatma

Sosyal medya üzerinde son yıllarda taklit hesaplar türemeye başlamıştır. Üstelik hesapların taklit edilmesi sadece ünlü kişilerin başına gelmemektedir. Art niyetli kişiler tarafından açılan taklit hesaplar çoğu zaman istenmeyen sonuçlara yol açmaktadır. Bu bağlamda Instagram üzerinden de taklit hesapların açıldığı bilinmektedir. Sahte Instagram hesabını kapatmak ve şikâyet etmek, hesapların ortadan kalkması için yapabileceğiniz işlemler arasındadır.

Kullanıcıların fake ya da taklit olarak bilinen Instagram hesaplarını şikâyet edebilmeleri için sisteme bilgisayar üzerinden giriş yapmalarına gerek yoktur. İşlemlerin tamamı birkaç saniye içerisinde Instagram uygulaması aracılığı ile de halledilebilmektedir. Ancak Instagram yetkililerinin şikâyetleri dikkate alabilmesi için oranlarının biraz fazla olması gerekebilmektedir. Bu yüzden taklit Instagtam hesabını kapatmak konusunda anlatılacak olan işlemlerde arkadaşlarınızın da hesabı şikâyet etmesini sağlayabilirsiniz.

Taklit Instagram Hesapları Nasıl Kapattırılır?

Instagram hesaplarının sahte olanlarının kapatılabilmesi için ilk adımda sahte olan hesabın sayfası açılmalıdır. Her hesabın sağ üst kısmında yan yana üç nokta bulunmaktadır. Kullanıcılar işlemlerine bu üç noktaya basarak başlamalıdır. Sonrasında ise ekrana gelen küçük başlıklar içinden şikâyet et butonuna basılmalıdır.

Sahte Instagram hesabını şikâyet etmek işlemlerinde ikinci adım şikâyetin türünün belli olmasını sağlamaktadır bu bağlamda uygunsuz kısmına tıklamak daha etkilidir. Son iki adımda ise öncelikle toplum kurallarını ihlal ettiği belirtilmesi sonrasında ise şikâyet et butonuna yeniden basılmalıdır.

Yorum yapın