Sahte Twitter Hesabını Şikâyet Etme ve Kapatma

Çevrimiçi olarak hem haber hem de kişisel paylaşımların kolaylıkla yapılabildiği Twitter, son yıllarda sahte hesaplar ile gündemden düşmemektedir. Bireyler sahte hesaplar arkasında saklanarak gerçek kimlikleri ile Twitter kullanan kişiler hakkında yorumlar bırakmaktadır. Bunun yanı sıra sahte hesapları, orijinal hesaplarının takipçi sayısını artırmak için kullanan kişiler de yok değildir. Ancak sahte Twitter hesabını şikâyet etmek ya da kapatmak mümkündür.

Sahte hesapların diğer kullanım alanları ise özellikle popüler insanların adına açılmış taklit hesaplardan meydana gelmektedir. Bu gibi hesaplar aracılığı ile pek çok farklı isim tutağa düşürülmektedir. Twitter, aldığı önlemler neticesinde sahte hesapların spam yolu ile bildirilebileceği bir sistem oluşturmuştur.

Taklit Twitter hesaplarını şikâyet etmek için öncelikle https://help.twitter.com/forms/impersonation linkine tıklamanız gerekmektedir. Bu alan taklit hesapların bildiriminden pek çok farklı sorunun çözümüne kadar aktif Twitter kullanıcılarına yardımcı olmaktadır.

Taklit Twitter Hesaplarını Kapama

Kullanıcılar taklit olan hesapların kanabilmesi için vermiş olduğumuz link üzerinde olan seçenekleri incelemelidir. “Bir hesap beni veya tanıdığım birini taklit ediyor.” seçilebilecek iyi şıklar arasında bulunmaktadır. Gerekli olan seçimi yapmanızın ardından Twitter sizler için farklı şıklar ortaya çıkarmaktadır. Adım adım olarak gidilen bu işlem taklit hesabın adres istemi ile devam etmektedir. Sahte Twitter hesabını kapatmak için adresin doğru bir şekilde yazılmasına dikkat ederek onay vermeniz yetecektir.

Yorum yapın