Sepaş Abonelik İptali

Sepaş Enerji Akkök Holding ve CEZ Group’un stratejik ortaklığıyla hizmet veren bir şirkettir. 1 Ocak 2013 tarihinde kurulan Sepaş Enerji Bolu, Düzce, Sakarya ve Kocaeli başta olmak üzere ülkenin dört bir yanında hizmet veren bir portföye sahiptir. Sepaş 1.7 milyon ev ve iş yeri abonesine sahiptir. Ev taşıma ve diğer işlemler için aboneler iptal talebinde bulunurlar. Sepaş abonelik iptali için izlenecek farklı yollar bulunmaktadır.

Sepaş Enerji Online İşlemler abonelik kapatma menüsü üzerinden, e-devlet sistemi aracılığı veya en yakın Müşteri Hizmetleri Merkezinden (Gerçek kişi ise kimlik belgesi ile tüzel ise imza sirküleri ile) sonlandırma başvurusu yaptırabilinmektedir.

Sepaş Abonelik İptali

Sepaş abonelik iptali ile ilgili işlemleri SEPAŞ Enerji müşteri merkezlerinde tamamlanmalıdır. SEPAŞ Enerji şirketinin 46 ilçede müşteri merkezi bulunmaktadır. Abonenin bulunduğu konuma en yakın Sepaş müşteri merkezini resmi web sitesi veya 444 5 186 numaralı çağrı merkezinden öğrenebilinmektedir. Abonelik iptali veya diğer işlemler için Sepaş müşteri merkezlerine gitmeden önce randevu alınabilinmektedir. Randevu, SEPAŞ Enerji’nin internet sitesinden ya da 444 5 186 numaralı çağrı merkezinden alınabilir. Müşteri merkezinin belirlenmesi ve randevunun alınması sonucu gerekli evraklar ile birlikte Sepaş Abonelik iptali başvurusu yapılabilir.

Sepaş Abonelik İptal Başvurusu İçin Gerekli Belgeler.

Mesken (ev) aboneliği iptali:

 • Son aya Sepaş elektrik faturası
 • Güvence bedelinin (DEpozito) geri alınabilinmesi için IBAN (banka hesap numarası)
 • Resmi kimlik belgesi (nüfüs cüzdanı) ve fotokopisi

Ticarethane (iş yeri) aboneliği iptali:

 • Son aya ait Sepaş elektrik faturası
 • Güvence bedelini (Depozito) geri alabilmek için IBAN (banka hesap numarası)
 • İş yerine ait yetki belgesi ya da vekelatname ve imza sirküleri
 • Yetkilinin resmi kimlik belgesi (nüfüs cüzdanı) ve fotokopisi

SEPAŞ Enerji müşteri merkezleri hangi ilçelerde var?

SEPAŞ Enerji, müşteri merkezleri Bolu, Düzce, Kocaeli ve Sakarya illerinde tam 46 ilçede bulunmaktadır. Bu ilçeler:

 • Bolu: Gerede, Mudurnu, Göynük, Mengen, Yeniçağ, Dörtdivan, Seben ve Bolu merkez
 • Düzce: Akçakoca, Kaynaşlı, Gümüşova, Gölyaka, Yığlıca, Cumayeri ve Düzce Merkez
 • Kocaeli: Gölcük, Derince, Karamürsel, Kandıra, Körfez, Kartepe, Gebze, İzmit, Bekirpaşa, Yuvacık, Yenikent, Çayırova, Yarımca
 • Sakarya: Akyazı, Karasu, Sapanca, Kaynarca, Hendek, Geyve, Hendek, Pamukova, Serdivan, Söğütlü, Ferizli, Kocaali, Küçücek, Erenler, Arifiye, Taraklı, Yeşiltepe ve Adapazarı

Abonelik iptal işlemlerini kim yapabilir?

Elektrik abonelik iptalini yalnızca faturada ismi olan kişi ya da firma yetkilisi yapabilmektedir. İptal başvurusu başka bir kişi adına yapılıyorsa, noterden tasdikli vekaletname alınmalı ve bu belge başvuru sırasında yanında bulunmalıdır.

Yorum yapın