Site Reklamları Tarayıcıda Nasıl Kapatılır ve Engellenir?

Site reklamları çoğu zaman bireylerin ilgilendikleri sayfada işlem yapmalarına mani olmaktadır. Pek çok reklam ise kafa karışıklığına neden olup özellikle çalışan kişilerde dikkat dağınıklığı gibi bir sona yol açmaktadır. Dikkat dağınıklığının önüne geçebilmek için reklamları kapatmak konusunda farklı yöntemler bulunmaktadır.

Bireyler tercih ettikleri tarayıcılara göre site reklamlarını engelleme seçeneklerine sahiplerdir. Öncelikle son yıllarda reklamların büyük bir çoğunluğu pop-up şeklinde kendini göstermektedir. Bu da tarayıcıların adres çubuklarında farklı şekilde yeni oluşumların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Kırmızı ile kendini gösteren oluşumların üzerine gelen kullanıcılar izin verme ya da devre dışı bırak gibi içeriklere tıklayarak bu reklamlardan kurtulabilmektedir.

Site Reklamlarında Otomatik Engelleme

Site reklamlarını kapatma konusunda bir diğer yöntem de kişisel olarak hareket etmekten yanadır. Her reklamın köşesinde fark edilmede de X şeklinde bir çarpı bulunmaktadır. Ya da “Bu reklamı gösterme.” şeklinde yazılar yer almaktadır. Kullanıcılar ilgili alanlara tıkladıklarında bir süre sonra reklamlardan da kurtulduklarını fark edebilmektedir.

Bireylerin site reklamlarını otomatik engellemek için https://adssettings.google.com/authenticated adresinden genel ayalarını değiştirmeleri gerekmektedir. Verilen linkte hangi reklamlar üzerinde değişim yapılmak istendiği ve ne yönde ilerlenmesi gerektiği adımlar halinde belirtilmiş durumdadır. Bu neden yüzünden kullanıcılar adımları atlamadan devam edip işlemlere onay verdiklerinde tarayıcılarında görülen farklı site reklamlarından tam anlamı ile kurtulmuş olmaktadır.

Yorum yapın