Sixt Araç Rezervasyon İptal ve İade

Sixt araç rezervasyonu ile hem lüks hem de ekonomik araçların kiralanması mümkündür. Önceden rezerve edilen araçlar, firma tarafından sorun yaratılmaksızın teslim edilmektedir. Ancak araç kiralamalarında aracın seviyesine göre ehliyet bulundurulması gerekmektedir. Üst sınıf araçlar 5 yıldan az zamandır ehliyeti olan bireylere kiralanmamaktadır. Müşteriler ön ödemelerle yaptıkları rezervasyonlarda iptal açısından da belli hakları otomatik bir şekilde kazanmaktadır. Bu sayede olası iptal durumlarında iade şansı elde edilmektedir.

Sixt Araç Rezervasyonlarında İptal Şartları

Müşteriler Sixt yerinde ödemeli rezervasyonda iptal yapmaları halinde hiçbir ücret ödemek zorunda kalmadan iptal işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Sürecin ilerleme şekli iptallerin ücretsiz bir şekilde gerçekleşmesini sağlamaktadır. Yerinde rezervasyonlarda işlemlerin kesinleşmesi için firma, teslimlerden 24 saat önce müşterilere ulaşmaktadır. Kurulan iletişimlerde ödemelerin yapılması istenmektedir. Ancak müşteriler kira bedellerini ödemeyi reddederek rezervasyonlarını ücretsiz bir şekilde iptal ettirmiş olmaktadır

Sixt araç rezervasyon iptalinde ödemelerin online sistemler üzerinden yapılmasında süreç daha farklı işlemektedir. Bu gibi durumlarda araç alımından 24 saat öncesine kadar bir iptal talebi gelirse firma, ilk üç günlük kira bedelini kesmektedir. Kesimler sonrasında kalan miktarlar ise müşteriler ödenmektedir. Kira süresi zaten üç gün ya da daha az zamandan oluşuyorsa herhangi bir para iadesi yapılmamaktadır.

Aynı şekilde kampanyalı olarak kiralanan araçların erken iadesiyle de bir ücret iadesi alınması mümkün değildir.

Yorum yapın