Skype Üyeliği Nasıl Kapatılır?

Skype, online ortamda kullanılan en eski iletişim sistemlerinden biridir. 2003 yılında yayın yapmaya başlayan Skype üzerinden görüntülü ya da sesli aramaların ücretsiz şekilde gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır. Özellikle ABD’de pek çok kişi tarafından kullanılan Skype ülkemizde de oldukça popüler bir uygulamadır.

Kullanıcılar tabletlerine, akıllı cep telefonlarına ya da tabletlerine Skype indirip hesap açarak uygulamadan yarar sağlamaya başlayabilmektedir. Peki, Skype üyelik kapatma işlemleri nasıl yapılmalıdır. Ya da sistem üzerinden doğrudan üyelik iptali yapılır mı? Bu gibi sorular pek çok kullanıcının kafasını karıştıran yanıtlar içermektedir.

Skype Hesabı Tamamen Silinir Mi?

Skype hesap silme işlemlerinin tamamen ve kalıcı halde yerine getirilmesi mümkündür. Bu surumun kafa karıştırıcı olarak algılanmasında sistem üzerinden direkt bir silme linki bulunmaması rol oynamaktadır. Çünkü bireyler Skype hesaplarına giriş yaparak üyelik iptali gibi herhangi bir alana denk gelmemektedir. Bireylerin hesaplarını tamamen silmeleri için dolaylı yoldan hareket etmeleri gerekmektedir.

Skype Microsoft hizmet ürünlerinden biridir. Bu nedenden ötürü Skype hesap kapatma işlemleri için kullanıcıların Skype adresine kaydettikleri mail adreslerini silmeleri gerekmektedir. Kullanıcılar mail adresleri tamamen kapattıklarında otomatik olarak Skype adresleri de kapanmış olmaktadır.

Hotmail adres kapatma işlemlerinde 60 günlük bir süre bulunmaktadır. Bireylerin hesap silme işlemlerini kalıcı hale getirmek için bu süte bitimine kadar Skype ve Hotmail adreslerine giriş yapmamaları şarttır.

Yorum yapın