Snapchat Hesap Kapatma ve Silme İşlemleri

Snapchat, kullanım oranı oldukça yüksek olan mesajlaşma uygulamalarından biridir. Bireyler uygulama sayesinde mesajlarını sadece metinler üzerinden göndermemektedir. Farklı filtreler eşliğinde çekilen fotoğraflar ve videolar mesajlaşmayı eğlenceli hale getirmektedir. Üstelik sistem herkese açık yayınlar yapılmasını da bireysel gönderimleri de desteklemektedir.

Mobil uygulamalar arasında son zamanlarda Snapchat benzeri pek çok yeni uygulama türemiştir. Yeni uygulamaları deneyimlemek isteyen kullanıcılar Snapchat hesap kapatma işlemlerine başvurmaktadır. Kişilerin hesaplarını silmeleri Snapchat içerisinde çekmiş oldukları fotoğrafların ve videoların da silinmesine neden olmaktadır. Ancak uygulamanın silinmesi hesabın silinmesini sağlamamaktadır. İki sistem arasındaki ayrımın iyi bir şekilde yapılması lazımdır. Bireyler Snapchat ‘e sonrasında geri dönmek için cihazlarından uygulamayı kaldırmalıdır. Ancak Snapchat kullanımlarına tekrar başlamak istemeyen kullanıcıların ilk adımda hesaplarını silmeleri gerekmektedir.

Snapchat Üyelik Silme

Snapchat hesap silme linki https://support.snapchat.com/delete-account şeklindedir.

Bireyler kullanıcı isimleri ve şifrelerini bilmeleri halinde yukarıda verilmiş olan linke tıklayarak hesaplarını kapatabilmektedir. Hesap silme linkine tıklandığında sisteme giriş yapılması gerekmektedir. Sonraki adımda ise hesabın silinmek istendiğine dair gerekli olan onay verilmektedir. Snapchat, işlemlerden emin olunması için şifrenin yeniden girilmesini istemektedir. Son adımda ise ekranlarda belirmiş olan Delete Account yazısına tıklanmalıdır. Böylece kullanıcılar hesaplarını tamamen kapatmış olmaktadır. Yeniden Snapchat kullanılabilmesi için üyelik işlemlerinin en baştan tekrar edilmesi ve sıfırdan yeni bir Snapchat hesabının açılması gerekmektedir.

Yorum yapın