Sosyal Güvenlik Kurumu 4A Emekli Aylık Bilgisi

Emekli aylıkları, bireylerin emekli oldukları kuruma göre değişim gösterebilmektedir. Net ücretlerin yanı sıra yapılan kesintiler de emekli maaşlarının rakamlarında değişimlere neden olmaktadır. Sosyal Güvenlik Kurumu 4A emekli aylıkları bilgilerini hesaplara yatırıldığı biçimde e – Devlet Kapısı üzerinden yayımlamaktadır. Ancak kullanıcıların maaşlarında tedbir ya da kesinti varsa, yatırma işleminden sonra gerçekleşeceği için sistemde bunlar gözükmemektedir. Sistem, maaşların ne miktarda yatırıldığına yönelik net bilgilendirmeler yapabilmek özelliğine sahiptir.

Devlet, senelik olarak emekli maaşlarına zam yapmaktadır. Bunun yanı sıra emekliler farklı zamanlarda fazla ödemeler, bir başka değişle ödemeler alabilmektedir. Maaşlara kimlik numara sonlarındaki rakamlara göre yansıtılan ödemeler de e – Devlet Kapısı’ndan öncesinden öğrenilebilmektedir. Sosyal Güvenlik Kurumu 4A emekli aylık bilgisi sisteme giriş yapılan döneme göre en güncel hali ile görüntülenmektedir. Bu sayede emekliler net verileri sistemden çıktı alarak resmi belge olarak kullanabilmektedir. Sistem çıktı alımları için sayfanın hemen sağ üst kısmında bulunan “Yazdır” butonuna tıklanması gerekmektedir. Böylece ilgili belge dökümleri fiziki olarak da elde edilebilmektedir.

Sosyal Güvenlik Kurumu 4A Emekli Aylık Bilgisi Öğrenme

Üzerinde değişim olan emekli maaşlarının öğrenilmesi için verilen linke tıklanması gerekmektedir. Tıklama işlemi neticesinde sorgulama otomatik olarak yapılmaktadır. Bu nedenden ötürü kullanıcıların sorgulama gerçekleştirme konusunda zorlama yaşamaları mümkün değildir. Bireyler sadece linkin yönlendirdiği ilk sayfadan e – Devlet giriş işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir. İşlemlerin gerçekleştirilmesinin sonrasında 4A emekli aylık bilgileri sıralı bir şekilde ekranlarda yerini almaktadır.

Bireylerin SGK 4A Emekli Aylık Bilgisi öğrenebilmek için https://www.turkiye.gov.tr/4a-emekli-aylik-bilgisi adresine tıklamaları gerekmektedir. Açılan sayfada anlatıldığı biçimde hareket eden kullanıcılar emekli maaşlarının son hallerine bilgisayarlar ya da mobil cihazlar üzerinden anında ulaşabilmektedir.

Yorum yapın