Sözcü Plus Üyeliği Nasıl İptal Edilir?

Sözcü Plus üyeliği sayesinde site içerisinde herhangi bir reklamla karşı karşıya kalmadan bilgi edinimi sağlamak mümkündür. Üstelik abonmanlıklarda farklı alternatifler de bulunmaktadır. Kullanıcıların abonmanlıklarını hangi alternatifler üzerinden temin ettikleri üyelik silme işlemlerini de etkilemektedir. Bundan ötürü abonelik kaynağı çok önemlidir.

Web üzerinden alınmış olan Sözcü Plus üyelik iptalinde www.sozcu.com.tr adresine giriş yapılmalıdır. Üye girişleri neticesinde sayfanın sağ üst bölümünde kişisel bir menü açılmaktadır. Bu menüde isim bölümüne tıklanması neticesinde ek bir alt menü açılmaktadır. Bireyler başlıklardan abonelikler kısmına gelmelidir. Böylelikle açılan yeni sayfadaki otomatik yenilemeyi iptal etme opsiyonu kullanılabilir hal almaktadır. Yazıya tıklanması halinde otomatik ödemeler haliyle de üyelikler sonlandırılmış olmaktadır.

Sözcü Plus Üyelik Silme

Sözcü Plus abonelik iptalinin diğer şekli içerikleri uygulamalar üzerinden satın almış kullanıcılar için geçerli olmaktadır. Google Play ile gerçekleştirilen alımlarda iptaller için Play Store açılmalıdır. Uygulamada sol üst kısımda kişisel menü açmaya yarayan üç çizgiye basılmalıdır. Sol tarafta dikey şekilde açılan menü içinden abonelikler bölümü seçilmelidir. Ekrana gelen abonelikler arasından ise Sözcü Plus bulunmalıdır.

Sonrasında “Aboneliği İptal Et” ya da “Aboneliği Sonlandır” şeklinde olan yazıya basılarak onay verilmelidir. Apple cihazlarda ise Apple Store girişi yapılmalıdır. Şifre ile yapılan girişler neticesinde izlenmesi gerekli olan adımların tamamı Google Play ile aynı şekilde seyretmektedir.

Yorum yapın