Spor Salonu Üyeliği Nasıl İptal Edilir?

Spor salonları son yıllarda üye sayılarını oldukça katlamışlarıdır. Ancak her spor salonu gerekli olan yeterliliklere sahip değildir. Salonların kalitesi ise ancak üyeliklerden sonra elde edilen deneyimler kapsamında anlaşılmaktadır. Bireyler spor salonu üyeliklerinde uygun fiyatlardan yarar sağlayabilmek için genellikle kampanyalara katılım sağlamaktadır. Bu da iki ya da üç hatta senelik üyelikleri beraberinde getirmektedir. Buna karşın farklı sorunlar üyelik iptallerini gündeme getirmektedir.

Spor salonu üyelik iptali üyelik süreci dolmasından sonra gerekli olan yenileme taleplerinin gönderilmemesi halinde otomatik bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Bunun yanı sıra iptallerde tek taraflı fesih hakkı da tanımlanmıştır. Bireyler salonlara olan üyeliklerini iptal ettirebilmek için yönetime bir dilekçe vermelidir. Dilekçede gerekli mazeretler de muhakkak belirtilmelidir. Spor salonu dilekçenin tesliminden sonraki bir hafta içerisinde yanıt vererek üyelikleri sonlandırmaktadır.

Spor Salonu Üyelik İptallerinde Para İadesi  

Bireylerin spor salonu üyelik iptal işlemleri neticesinde ücretlerini geri alıp alamayacakları ise belli durumlarda değişim göstermektedir. Genellikle köklü spor salonları bu kapsamda üyelerini zorlamamaktadır. Hizmet alım zamanından genel ödeme miktarları düşülerek iadeler gerçekleştirilmektedir. Fakat iadeler her durumda sorunsuz şekilde gerçekleşmemektedir.

Özellikle salonla üyeler arasında ciddi anlaşmazlıklar yaşanmışsa para iadesi için yasal bir süreç gerekebilmektedir. Yasal süreçler ise oldukça uzun sürmektedir. Son olarak ödemelerini kartlarla taksitli şekilde yapan bireylerin iadeleri de aynı şekilde gerçekleştirilmektedir.

Yorum yapın