Spotify Premium İptal Etme

2006 senesinde İsveç’de kurulan Spotify sınırsız legal müzik keyfini kullanıcılarına sunan bir platformdur. Müzik ile ilgisi olan herkesin yakından tanıdığı Spotify Premium ise daha fazla ayrıcalıkların tanındığı bir hesap türü olarak bilinmektedir. Spotify Premium hesabından memnun kalmayan  kişiler Spotify Premium iptal etme seçeneğini değerlendirebilirler. Peki Spotify Premium iptali nasıl gerçekleşir?

Spotify Premium Nasıl İptal Edilir?

Spotify Premium iptal etme için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

  1. Spotify Premium hesabınızda oturum açın
  2. Sol kısımda üye profiliniz mevcuttur, oraya tıklıyoruz.
  3. Değiştir veya İptal et seçeneğini seçiyoruz.
  4. Sonrasında ise Premium’u İptal Et diyoruz ve karşımıza çıkan ekrandan Evet seçeneğini seçiyoruz. İptal işlemi böylece tamamlanmış olacaktır ve hesap Free hesaba dönecektir.

Öğrenci indirimi ile Premium hizmet alan kişiler 1 sene doğrulama dönemine gireceklerdir ve bu süreç içerisinde de bu indirimi başka bir hesap için kullanmanız mümkün olmayacaktır.

Bir diğer iptal etme yöntemi ise;

https://www.spotify.com/account/cancel/pdf/?_ga=2.179506861.86879473.1565009361-1271127271.1565009361 bu link üzerinde yer alan formu doldurmanız ve doldurduğunuz  bu formu Spotify’ye göndermenizdir. Bu linki görebilmek için hesabınızın açık olması gerektiğini unutmayınız.

Spotify Premium iptalini gerçekleştirirken kullanıcıların yaşadığı bir başka sorun ise, iptal işlemi sonrasında ücret alınması durumudur. Eğer böyle bir durum ile karşılaşırsanız, muhtemelen bir sonraki ödemenin faturası işlenmiştir. Bu tür durumlar ile karşılaşmamak adına “Üyelik durumu” bölümünden Premium sürenizi takip etmelisiniz.

“Spotify Premium İptal Etme” üzerine 4 yorum

Yorum yapın