Steam Hesap Silme

Steam, aklınıza gelebilecek her türlü kategoride ki oyunu çevrimiçi satın almanıza olanak sağlayan ve kutu ile oyun satın alma devrini bitiren bir platformdur. Oyun ile azıcık alakası olan insanın bile Steam sitesine en az 1 kez girmişliği vardır. Peki Steam hesap silme nasıl olur?

Steam Hesabı Nasıl Silinir?

Steam hesabınızı silmek için size vereceğimiz bir link ne yazık ki yok. Steam hesap silme işlemlerini Steam Destek üzerinden halledebiliyorsunuz. Yetkililere söz konusu yerden ulaşabilir ve hesabınızı silmelerini isteyebilirsiniz. Bu aşamada hesabın size ait olduğunuzu doğrulamanızı isteyeceklerdir. Yetkililer işlem yaptıktan 1 ay kadar site içerisinde oyun satın alamayacaksınız. 1 aylık süre dolduktan sonra da yetkililer size tekrar bir dönüş yapacaklar ve son kararınızı bu süreçte vereceksiniz.

Hesap Silinirse Tekrar Açabilir miyim?

Steam hesabınız silindiği takdirde hiçbir şekilde bu siteye tekrar aynı bilgiler ile giriş yapamayacaksınız. Zira silinen hesaplar geri getirilmemektedir. Eğer herhangi bir nedenden dolayı geri dönmek istiyorsanız site üzerinden tekrardan bir üyelik alabilir ve kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Steam Silindikten Sonra Bakiye ve Anahtarlar Kullanılabilir mi?

Hesap silme sonrasında içeride ki bakiyeniz de yanacaktır aynı zamanda CD anahtarlarınızda başka bir hesapta kullanılamayacak ve deaktif olacaktır. Aynı kullanıcı adı ile tekrar üyelik açamazsınız ve farklı bir takma ad kullanmanız gerekecek.

Yorum yapın