Storytel Aboneliği Nasıl İptal Edilir?

Son zamanlarda en popüler uygulamalar arasında bulunan Storytel farklı kullanım alanlarına sahiptir. Storytel aboneliklerinin hangi kanallar aracılığı ile yapıldığı abonelik iptallerinde de etkilidir. Bu neden yüzünden üç temek hesap iptal seçeneği bulunmaktadır. Bireyler internet sitesi üzerinden abonelik yaptırmışlarsa öncelikle internet sitesine üye girişlerini gerçekleştirmelidir. Sonrasında ise sayfalarım ve hesabım sekmeleri açılmalıdır. Ekrana gelen sayfada abonelik iptal bölümü yer almaktadır. Buraya tıkayıp teyit eden kullanıcıların abonmanlıkları anında iptal edilmektedir.

Storytel Aboneliklerinde İptal

Storytel uygulama abonelik iptalinde Google Play üzerinden işlem görülmüşse Play Store açılmalıdır. Bu alanda sol üst kısımda üç uzun çizgi yer almaktadır. Buraya basılarak yan menü açılıp abonelikler bölümüne gelinmelidir. Storytel aboneliklerinin iptal edilebilmesi için uygulama bulunarak aboneliği iptal ettirme kısmına basılması yeterlidir. Bu işlem sonrasında uygulama bir daha otomatik ödeme almayacaktır.

Kullanıcıların Storytel hesap kapatma işlemlerinde IOS cihazlarında da aynı şekilde hareket etmeleri beklenmektedir. Apple Store içinde aboneliklerin yayımlandığı ayrı bir başlık bulunmaktadır. Bu başlık içinde Storytel aboneliği ve ne kadar kullanım süresi kaldığı görülebilmektedir. Aboneliklerini iptal etmek isteyen kullanıcılar uygulamaya tıklayarak en alttaki kırmızı onay butonuna basılmalıdır.

Abonelik iptallerinde iki şekilden biri seçilerek işlem görülmesi şarttır. Unutulmamalıdır ki aboneliklerin iptal edilmeden uygulamaların silinmesi halinde otomatik şekilde ödemelerin devam etmesinin önünde bir engel bulunmayacaktır.

“Storytel Aboneliği Nasıl İptal Edilir?” üzerine bir yorum

Yorum yapın