Süha Turizm Bilet İptali ve İade

Süha Turizm, 2007 yılında Süleyman HAMURCU tarafından Süha Şehirlerarası Otobüs İşletmeciliği adıyla Kayseri merkezli olarak kurulmuştur. Şirketin genel merkezi Kayseri Kocasinan ilçesinde bulunmaktadır. Süha turizm bilet satışı bir kanal aracılığıyla yapılmaktadır. Süha turizm bulunduğunuz ilin otogar şubesi, mobil uygulama, müşteri hizmetleri ve bilet satışı gerçekleştiren aracı internet siteleri üzerinden yapılmaktadır. Kullanıcılar farklı alternatiflerle bilet satın alma işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilmektedir. Kullanıcıları aldıkları bilet iptal etme hakkına sahiptir. Ancak iptal işlemi hakkında bilinmesi gereken detaylar bulunmaktadır. Yazımızın devamın Süha turizm bilet iptali ve iade işlemleri hakkında bilgi bulunmaktadır.

Süha Turizm otobüs filosunda 90 adet otobüs mevcuttur. Süha Turizm Kayseri merkezli olmak üzere daha çok Doğu ve Orta Karadeniz de Artvin, Trabzon, Rize, Giresun, Ordu, Samsun, Tokat illerine, İç Anadolu bölgesinde Kayseri, Sivas, Amasya, Çorum, Ankara, Yozgat, Kırıkkale, Nevşehir, Niğde, Konya illerinde, Ege bölgesinde Balıkesir, Manisa, İzmir, Aydın, Uşak illerine, Marmara bölgesinde Bursa, İstanbul, Sakarya, Yalova, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu da Antalya, Mersin, Adana, Gaziantep, Hatay, Osmaniye, Şanlıurfa illerine seferler düzenlemektedir.

Süha Turizm Bilet İptali

Bilet iptali işlemi yaparken bilet tarihinden en az bir gün önce iptal etme talebinde bulunulması gerekmektedir. Biletin tarihinde talep edilen iptal değerlendirmeye alınmayacaktır. Bilet satın alma esnasında bilette yer alan PNR kodu ile Süha Turizm bilet iptali yapmanız oldukça kolay olmaktadır.

Süha turizm bilet iptali;

  • Online işlemler aracılığıyla,
  • Müşteri Hizmetleri aracılığıyla
  • Acenteler aracılığıyla
  • Mobil uygulama aracılığıyla yapılmaktadır.

Online işlemler aracılığıyla bilet iptali için, Süha turizm resmi web sitesini ziyaret ederek online işlemler kısmında yer alan “bilet iptali” sayfasında iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Müşteri hizmetleri numarası aracılığıyla bilet iptal için, Süha turizm çağrı merkezi 0850 250 38 38 no’lu numarayı arayarak iptal talebinde bulunabilirsiniz. Ayrıca bileti aldığınız ilin şube numarasını arayarak da bilet iptal talebinde bulunabilirsiniz.

Acenteler aracılığıyla bilet iptali için, bilet satın alma veya rezervasyon işlemleri için artık birçok farklı yöntem bulunmaktadır. İnternet üzerinden bilet satışı yapan internet siteleri veya acenteler üzerinden alınan biletlerim iptal işlemi için biletin alındığı yer alınmalıdır. İnternet sitesi üzerinden alınmış ise alındığı internet sitesi müşteri hizmetlerini veya online işlemleri üzerinden iptal işlemi yapılmalıdır.

Mobil uygulama aracılığıyla iptal için, Süha turizm müşterilerine kolaylık sağlamak amacıyla yapmış olduğu mobil uygulama üzerinden bilet iptal işlemi gerçekleştirilmektedir.

Süha Turizm PNR Kodu İle Bilet İptali Nasıl olur?

Mobil uygulama, şubeler, çağrı merkezi ve diğer tüm yollar aracılığıyla alınan biletlerde PNR kodu bulunmaktadır. Bu PNR kodu ile bilet iptali ve bileti açığa alma işlemi kolaylıkla yapılmaktadır. Süha turizm resmi web sitesi veya mobil uygulama üzerinden bilet iptali kısmına tıklamanız durumunda sizden PNR isteyecektir. PNR kodunun girilmesi durumunda bilet üzerinde işlem yapmanız mümkün olacaktır.

PNR Nedir? PNR (Passenger Name Record) kodunuz ile internet üzerinden yapmış olduğunuz işleme ulaşabilirsiniz. Böylece Rezervasyon iptali, Rezervasyonlu bileti satın alma, Biletinizi Açık bilete çevirme ve Açık biletinizi sefere bağlama işlemlerini tek bir ekran üzerinden yapabilirsiniz.Biletinize ulaşmak için PNR kodunuzu ve güvenliğiniz için işlemi yaparken kullandığınız yolcu adı yada cep telefonunu beraber girmelisiniz.

Süha Turizm Rezervasyon İptali

Süha turizm için alınan rezervasyon biletlerinin iptali veya açığa alınma işlemi içinde iptal işleminde uygulanan yöntemler uygulanabilmektedir. Süha Turizm resmi web sitesi, çağrı merkezi, şubeler veya mobil uygulama üzerinden rezervasyon bileti hakkında işlem yapabilirsiniz. Bilette yer alan PBR kodu ile resmi web sitesi veya mobil uygulamaya girip rezervasyon bileti ile ilgili işlem yapabilirsiniz.

Süha Turizm Bilet İade

Süha turizminde alınan biletin iadesi çağrı merkezini arayabilirsiniz. Biletin alındığı şubeye gidip iade edebilirsiniz. Bileti aldığınız acente veya web sitesi ile iletişime geçerek iade talebinde bulunabilirsiniz. Mobil uygulama üzerinden iade işlemini gerçekleştirebilirsiniz.  Resmi web sitesin “bilet iptal” kısmında PNR kodunu girmeniz durumunda iade işlemini yapabilirsiniz.

Yorum yapın