TEB Hesabı Nasıl Kapatılır ?

Türk Ekonomi Bankası, Türkiye içerisinde hizmet veren bir bankadır. Banka ilk olarak Kocaeli Halk Bankası olarak 1927 yılında kurulmuştur. Banka 1982 yılına kadar yerel bir banka olarak hizmet vermiş bu yıldan sonra da Çolakoğlu Grubu tarafından satın alınmıştır. TEB genç yaşlı birçok kişiye hizmet vermektedir. Bankadan hizmet alan müşteriler pek çok işlemlerde bankadan yararlanabilmektedir. Kredi kartı, kredi, hesap açma, döviz yatırımı gibi işlemleri TEB aracılığı ile yapan kullanıcılar kimi zaman bazı sebeplerden ötürü bankadan ayrılma talebinde bulunabilmektedir. Bunun için de müşterilerin belli başlı yöntemleri uygulaması gerekmektedir. Türkiye Ekonomi Bankası hesap kapatma işlemini gerçekleştirmek isteyen kullanıcılar bu taleplerini pek çok yönteme başvurarak yapabilmektedir.

Türkiye Ekonomi Bankası Hesap Kapatma İçin Ne Yapmalıyım?

Müşteriler bazen bankalarda işlemlerini yaparken bazen de memnun kalmadıkları bir durumdan dolayı hesaplarını kapatabilmektedir. Müşteriler bu işlemlerin hızlı bir şekilde yapılmasını isteyebilmektedir. TEB hesap kapatma işlemini gerçekleştirerek hesaplarını kapatmak ve artık banka ile muhatap olmak istemeyen müşterilerin belli yöntemleri uygulaması gerekmektedir. Bunun için müşteriler bir dilekçe yazarak şubeye başvurabilmektedir. Şube yetkililerinin talebi doğrultusunda kullanıcılardan kimi zamanlarda Kimlik fotokopisi de istenilebilmektedir.

TEB hesap iptal işlemi için kullanıcılar 0850 200 0 666 numaralı hatta da ulaşabilmektedir.

Hesap kapama işlemlerinden önce kullanıcıların hesaplarında bulunan parayı çekmeleri önerilmektedir. Kredi Kartı iptali yapmak isteyen kullanıcıların ise borçlarını ödedikten sonra bu işlemleri gerçekleştirmesi sağlanmaktadır.

Yorum yapın