Telegram Hesap Kapatma ve Silme 2023

Günümüzde popüler ve yaygın olan Telegram, akıllı cihazlar sayesinde ücretsiz şekilde mesajlaşma sağlayan bir uygulamadır. Tekli olduğu gibi çoklu konuşmalara da olanak tanıyan sistem, ancak uygulamaların bulunduğu bireyler arasında kullanılabilmektedir. Bu nedenden ötürü ilk zamanlarda uygulamayı kullanan ancak çevresindeki insanların artık kullanmaması sonrasında Telegram hesap silme işlemlerini yapmak zorunda kalan bireyler bulunmaktadır. Hesap silme işlemleri bireylerin sadece sıkılmaları sonrasında da kendini gösterebilmektedir.Bu yazımızda kolaylıkla telagram hesabını nasıl kapatacağınızı iptal etmek için gerekenleri anlattık bu sayede hesabınızı rahatlıkla kapatabilirsiniz

Kullanıcıların Telegram hesaplarını kapatmak için uygulamayı silmeden önce bir takım işlemleri yerine getirmeleri gerekmektedir. Çünkü hesap silme işlemleri esnasında bireylere bir onay linki gönderilmektedir. Gönderilen onay için ise Telegram uygulamasının kendisi kullanılmaktadır. Ayrıca Telegram hesap kapatma işlemlerinin uygulamayı akıllı cihazlardan silerek gerçekleştiğini düşünen pek çok birey de bulunmaktadır. Ancak bu işlem sadece akıllı cihazlarda Telegram uygulamasının bulunmamasını sağlamaktadır. Bireylerin Telegram sistemi içerisinde kayıtları halen varlığını korumaya devam etmektedir.

Telegram Hesap Silme Linki

Kullanıcıların Telegram hesaplarını silebilmek için ihtiyaçları olan link; https://my.telegram.org/auth?to=deactivate şeklindedir. Hesaplarını silmek isteyen bireyler işlemlerine Telegram hesap kapatma linkine tıklayarak başlamalıdır. Sonrasında ise açılan sayfada numaralar ile belirtilmiş alana Telegram kayıtlı olan cep telefonu numarası yazılarak “Next” butonuna basılmalıdır. Bu sayede akıllı cihazlarınızda açık olarak beklettiğiniz Telegram uygulamasına silme işlemlerinde gerekli olan kod gelmektedir. Kullanıcılar kodu Confirmation Code yazan bölümüne yapıştırıp sırasıyla; Sıng In-Delete Your Account- Done butonlarına basarak hesaplarını silebilmektedir.

“Telegram Hesap Kapatma ve Silme 2023” üzerine 4 yorum

Yorum yapın