Tiktok Hesap Silme

TikTok kısa mobil videoların paylaşıldığı bir mecradır. Hesap açan kişilerin yaratıcılık, bilgi ve özel anlarını paylaşabileceği bir ortam yaratmak için tasarlanmış bir uygulamadır. Akıllı cep telefonu olan herkes bu uygulamadan ücretsiz bir şekilde hesap açarak faydalanabilmektedir. TikTok Sao Paulo, Seul, Şangay. Singapur ve Tokyo’da ofisleri bulunan bir kuruluştur. TikTok 2018 yılının dünya çapında en çok indirilen uygulamaları arasında yer almıştır.Tik tok iOS ve Android’e yer alan bir uygulamadır. Kullanıcılar kişisel nedenler (sıkılma ve benzeri) ile hesap silme işlemini gerçekleştirme hakkına sahiptir.

Tiktok son zamanlar popüler olan ve gün geçtikçe popülerliğini arttıran bir mobil uygulamadır. Tiktok avantajlarından ve ayrıcalığında vazgeçmek isteyen, uygulamadan sıkılan ve kişisel nedenlerle hesap silmek isteyen kullanıcılar bazı işlemleri yapması gerekmektedir. Tiktok hesap açma işlemi esnasında kullanıcılar hesabı onaylamadan önce bir sözleşmeye imza atarlar. Bu bir çok uygulamada yer alan bir prosedürdür. Tiktok uygulamasında bulunda hesabın silinebilmesi için Tik Tok platformuna ticked atılması gerekmektedir. Hesap silme işlemini yapacak kullanıcıların bilmesi gereken önemli birkaç husus bulunmaktadır. Tiktok hesap ayarlarından hesabın tamamen silinmesi mümkün değildir. Yapılan sözleşme ve tiktok tarafından alınan önlem gereği hesap tam olarak silinmemektedir. Bu konu hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için tik tik resmi sitesini ziyaret ederek bilgi almak mümkündür.

Tiktok Hesap silme işlemlerinde en çok yaşanan sorunlar arasında konum problemi yer almaktaydı. Tiktok konumuna erişemediği hesapları silme konusunda net bir çözüm sağlayamamaktaydı. Hesap sahipleri hesap silme talebinde bulunduklarında kullanıcının hesabına erişememe durumunda hesap silme işlemini gerçekleştirememekteydi. Tİktok uygulaması bu konu hakkında bir çok şikayet aldı ve bu konu ile ilgili bir duyuruda bulunarak kısa sürede bu hakkında bir güncelleme yapacağını ifade etmişti.

Tiktok tüm şikayet ve önerilerin ardından hesap silme işlemi konusunda bir günceleme yaparak kullanıcıların hesaplarını kalıcı olarak silmelerini sağlayabildi.

Tiktok Hesap Silme

Tiktok uygulaması hesabına sahip olan birinin hesabının çalınması veya haclenmesi sonucu hesabının silinmemesi nedeniyle ayarlar kısmına hesap silme bölümünü eklememiştir. Bu yöntem sayesinde Tiktok çalınan veya engellenen bir hesabın silinmesini engellemeyi düşünmüştür.

Tiktok hesap silme işlemi için yapılması gerekn işlemler şu şekildedir:

  • Profil ayarlarına girin,
  • Sağ üst köşede bulunan üç noktalı simgeye dokunun ve “Gizlilik ve Ayarları” seçeneğini seçtikten sonra “Hesabı Yönet” seçeneğini seçin.
  • “Hesabınızı kaldırmayı mı düşünüyorsunuz?” seçeneğini tıklayın.
  • Ekrandaki yönergeleri takip etmeniz durumunda TikTok hesap silme işlemi tamamlanmış olacaktır.

TikTok Hesabı silindikten sonra;

  • Artık tiktok uygulamasından hesabına erişim yapılmamaktadır.
  • Hesap içerisinde yer alan tüm videolara erişim hakkını kaybolur.
  • Tiktok üzerinden satın alınan ürünlerin para iadesi yapılmamaktadır.
  • Tiktok Hesap silme işleminde yalnıca erişim hakkı kaybolmaktadır. Ancak hesap üzerinden paylaşılan yorum, sohbet mesajları başkaları tarafında görülmektedir.

Yukarıdaki yöntem ile hesabının silinemesi durumunda TikTok platformuna ticked atmanız gerekmektedir. Tiktok ile iletişime geçerek hesap silme hakkında bilgi alabilirsiniz.

Hesap silme işlemi kalıcıdır ve geri alınamaz. Silinen bir hesap kurtarılamaz. TikTok’ta bir sorun yaşıyorsanız, Tiktok Destek Ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.

Tiktok hesap sile konula yazımız Tiktok resmi web sitesinde yer alan bilgiler ile yazılmıştır.

Yorum yapın