Tredaş Aboneliği Nasıl İptal Edilir?

Trakya Elektrik Perakende Satış Anonim Şirketi’nin kısaltılmış hali olan Tredaş abonelik iptalinin gerçekleşebilmesi için bir takım şartların yerine getirilmesini istemektedir. Şartlar yerine getirilmediği sürece kullanım bedelleri artmaya devam edecektir. Tamamlanmayan istekler abonmanlık iptallerinin gerçekleşmesine mani olacağı için isteklerin kısa süre içerisinde yerine getirilmesi oldukça büyük bir önem taşımaktadır.

Günümüzde pek çok abonmanlık için web üzerinden işlem görülmesi mümkündür. Ancak Tredaş aboneliği nasıl iptal edilir hakkında bu tip bir özellik bulunmamaktadır. Abonelik iptalleri için halen kuruma gidilmesi ve bireysel olarak başvurularda bulunulması gerekmektedir. Güvenlik açısından bireysel başvuruları gerekli kılan kurumda tahliye dilekçesi ve kimlik fotokopisi olmaksızın işlem yapılması mümkün değildir. Bu neden yüzünden işlemlerin hızlı şekilde gerçekleşebilmesi için iki içeriği hazır bulundurmak gerekmektedir.

Tredaş Abonelik İptalinde Aşamalar

Kullanıcıların Tredaş abonmanlık iptali için dilekçelerini hazırlamalarından sonra kimlik fotokopileri ile birlikte yetkililere sunması istenmektedir. Dilekçe üzerinde bulunması gerekli olan sayaç numarasında kayıtlı olan rakamlara göre işlem kontrolleri yapılmaktadır. Endekse yer alan tüketimin tahakkuku yapılmaktadır. Ayrıca tüketiciler işlem esnasında son faturalarını kestirerek güvence için ödemiş oldukları bedelleri de geri alabilmektedir.

İşlemler sırasında en önemli husus şahsi başvurulardır. Başkaları adına ya da eksik belgelerle işlem görülmesi mümkün değildir. Ayrıca https://trepas.com.tr/musteri-hizmetleri/abonelik-islemleri/abonelik-iptali/ linkindeki istenen dilekçenin boş örneği temin edilerek kimlik bilgileri ile doldurulması mümkündür.

Yorum yapın