Trendyol Sipariş İptal Etme

Türkiye’nin en çok alışveriş yapılan e-ticaret sitelerinden biri olan Trendyol üzerinden satın aldığımız ürünleri iptal etme işlemini nasıl yapacağımızı birçok kullanıcı bilmemektedir. Trendyol sipariş iptal etme olayı için araştırmalar yapan kullanıcılar için bu yazımızda iptal etmek istediğiniz tüm ürünleri kolayca nasıl iptal edebileceğinizi anlatmaya çalıştık.

Ev, yaşam ve elektronik cihaza kadar neredeyse her şeyi kolayca satın alabilmemizi sağlayan online alışveriş yöntemlerinde sipariş iptali hakkında merak ettiğiniz her detayı aşamaları ile birlikte şimdi aktaralım.

Trendyol Sipariş İptal Etme

Trendyol Sipariş İptali Web Üzerinden Nasıl Yapabiliriz?

Aradığınız ürünü binlerce satıcının fiyatını karşılaştırarak size sunan Trendyol, ülkemizde son yıllarda en çok kullanılan online alışveriş sitelerinden biri olmaktadır. Market, gıda, ev, yaşam aklınıza gelen her alanda yüzlerce ürünü sunan bu sitede bir ürünü satın aldığınızda eğer ürün istediğiniz gibi gelmezse iade, değişim ya da sipariş etme hakkınız bulunmaktadır. Trendyol sipariş iptal etme işlemi için yapmanız gerekenler şunlardır;

 • Trednyol.com sitesini web üzerinden giriş yapınız. (kullanıcı adı ve şifrenizi kullanacaksınız)
 • Açılan siteden sayfanın sağ üst kısmında “hesabım” yazan alanda “siparişlerim” yazan kısma tıklayınız.
 • İptal etmek istediğiniz siparişlerinizin hemen sağ tarafında yer alan “sipariş detayı” seçeneğini tıklayınız
 • Siparişinizin sağ tarafından yer alan “iptal et” butonuna tıklayınız.
 • Siparişin içinde hangi ürünleri iptal etmek istiyorsanız neden siparişi iptal ettiğinize dair nedenlerini çıkan sekmelerden seçerek işaretleyiniz.
 • Karşınıza çıkan sayfada “onay” butonuna basın ardından paranın iade edileceği yeri seçerek işlemi sonlandırınız. Ücret iadesi tercihinize göre hemen ya da birkaç gün içerisinde kartınıza yansıyacaktır.

Trendyol Uygulamasında Sipariş İptal Etme

Trendyol sipariş iptal etme işlemi için eğer Trendyol kendi uygulamasını kullanmak isterseniz yapmanız gereken işlemler şunlardır;

 • Uygulama üzerinden bilgilerinizi girerek uygulamayı aktif hale getirin
 • Uygulama açılması üzerinden sağ alt köşede yer alan “hesabım” simgesine tıklayın
 • “siparişlerim” yazan alandan iptal etmek istediğiniz siparişin üzerine gelerek sipariş iptal seçeneğini seçin.
 • Karşınıza çıkan ekranda ürünleri hangi nedenlerle iptal etmek istediğinize dair bazı otomatik cevaplar vardır. Örneğin; Ürün bedeni olmadı gibi bunlardan en az bir tanesini seçmelisiniz.
 • Burada ister tüm siparişi isterseniz sipariş içerisinde sadece iade ya da iptal etmek istediğiniz ürünü de seçebilirsiniz.
 • İptal etmek istediğiniz ürünlerin nedenlerini de seçtikten sonra işleme devam edin.
 • Siparişi iptal et diyerek ücret iadesinin olmasını istediğiniz “uygulama cüzdanı” ya da “hesabınıza” mı olacağını seçerek işlemi tamamlayınız.

Herkesin severek kullandığı Trendyol uygulaması üzerinden sipariş etme işte bu kadar basittir. Ancak kullanıcılara son bir hatırlatma olarak şunu söylemekte fayda vardır. Eğer web ya da uygulama üzerinden yapacağınız sipariş iade, değişim ya da iptal işlemlerinde Trendyol cüzdan seçerseniz ücret iade işlemi hemen yapılmaktadır. Hesaplarınıza isterseniz 2 ya da 10 iş gün içerisinde ücret iadesi yansıyacaktır. Bu konuda Trendyol kullanıcıların tercihlerine saygı duymaktadır. Online alışverişlerinizde iade, değişim, sipariş iptali hakkında daha fazla bilgi için iletişimde kalınız.

Yorum yapın