Trendyol Ürün İptal ve İade İşlemleri

Trendyol ülkemizde uzun süreden bu yana kullanılan en popüler e – alışveriş sitelerinden biri olarak bilinmektedir. Sitenin içerikleri kıyafetlerden ev eşyalarına, ev eşyalarından teknolojik aletlere göre değişim göstermektedir. Bu bağlamda sitede oldukça geniş bir ekip çalışmaktadır. Müşteriler böylelikle iptal ve iade gibi işlemlerini kısa süre içerisinde halledebilmektedir.

Kullanıcılar Trendyol iptal ve iade için öncelikle siparişlerinin durumlarını kontrol etmelidir. Öncelikle sitedeki iade ve iptal prosedürleri açık bir şekilde belirtilmiştir. Bu alanda prosedür dışına çıkan işlemler yapılmamaktadır. Kullanıcılar sipariş iptalleri için siparişlerin bölümüne girmelidir. Eğer ki kargo durumunda “Kargoya verildi.” Şeklinde bir yazı yoksa iptal siparişin yan kısmındaki butona basılarak yapılabilmektedir.

Trendyol Ürün İadesi

Bireylerin Trendyol ürün iptali konusunda siparişlerinin kargoya verilmesi farklı bir yol haritası izlemelerine neden olmaktadır. Bu gibi durumlarda artık iptal etmek opsiyonu çalışmamaktadır. Bireylerin evlerine gelen kargoyu kabul etmemek ve iade etmek hakları bulunmaktadır. Kargo alınmadığında görevliler tarafından firmaya geri iadesi sıkıntısız bir şekilde yapılmaktadır.

İadelerin bir diğer yüzü de üründen farklı nedenler yüzünden memnun kalınmamasıdır. Kullanıcılar Trendyol ürün iadesi yapabilmek için anlaşmalı kargoya ürün ve faturası ile birlikte gitmek zorundadır. Ürün yeniden satılmaya müsait ise iadeler kabul edilmektedir. Ayrıca ürün iadeleri için kargo firmasında herhangi bir ücret ödemesi yapılmasına da gerek yoktur, ücretler Trendyol tarafından karşılanmaktadır.

Yorum yapın