Tripadvisor Rezervasyon İptal ve İade İşlemleri

Tripadvisor üzerinden yaptığınız otel rezervasyonlarınızı nasıl iptal edebileceğinizi ve iade işlemleri hakkında bilgileri bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz. Dünyanın en büyük seyahat sitesi olarak bilinen Tripadvisor, artık IOS ve Android uygulamalar üzerinden de kullanılabilmektedir. Bu sayede farklı bölgelerdeki oteller, uçak biletleri hatta restoranlar hakkında birkaç saniye içerisinde bilgi edinilebilmektedir. Tripadvisor rezervasyon yapımı açısından da yönlendirmelerle kullanıcılarına yardımcı olmaktadır. Üstelik uygulama, gezginlerin yorumlarını da içermektedir. Böylece seçimler tarafsız bir şekilde yapılabilmektedir.

Tripadvisor rezervasyon değişimi açısından da avantajlar sunan uygulamalardan biridir. Online sistemler üzerinden hem yapılan tatil hem de etkinler değiştirilebilmektedir. Bunun için rezervasyonlar bölümündeki yönergeleri takip etmek yeterli olacaktır. Çözümünde sıkıntı yaşanan sorunlar için yardım merkezinin ya da müşteri hizmetlerinin kullanım şansı da vardır.

Tripadvisor Rezervasyonları Nasıl İptal Edilir?

Tripadvisor rezervasyon iptal linki https://www.tripadvisor.com.tr/RegistrationController?flow=core_combined&pid=39778&returnTo=%2FBookings&fullscreen=true&requireSecure=true şeklindedir. Ancak kullanıcılar siteye ya da uygulamaya üye girişi yapmadıklarında öncelikle giriş sayfasına yönlendirilmektedir.

Girişlerden sonra açılan sayfada iptali mümkün olan rezervasyonlar zaman dilimine göre sıralı bir şekilde yer almaktadır. Üzerinde düzenleme yapılmak istenen rezervasyonun sağ kısmında ilgili bağlantı butonları yer almaktadır. Bağlantı butonları arsında “Rezervasyonu İptal Et” şeklinde olanı da kullanımdadır. Bu butona basılması ile birlikte anında iptaller gerçekleşmemektedir.

İlk adımda iptal sonrasında ne kadar tutarın iade edileceğine yönelik bilgilendirmeler yapılmaktadır. Müşteriler bilgilendirmeler kapsamında iptale kararlılarsa işleme devam için ilgili butona tekrar basmaktadır. Böylece rezervasyon iptalleri tamamlanmış olmaktadır.

Yorum yapın