TT Mobil Yeni Mobil Hat Başvuru İşlemleri

TT Mobil yenilenen sistemi ile hizmet sunumlarına devam etmektedir. Yakın geçmişte AVEA ile birleşen TT Mobil yeni hat başvurusu yapılabilmesi için kullanıcılarına olanak tanımlamalarını da artırmaktadır. Bu bağlamda son zamanlarda en çok online işlemlerle başvurularda bulunmak tercih edilmektedir. ancak pek çok bireyin online sistemlerin güvenlik derecelerinden yana endişe duydukları bilinmektedir. Bu neden yüzünden artık güvenlik derecesinde herhangi bir sorun olmayan e – Devlet sistemleri üzerinden yeni TT Mobil hatlarına başvurularda bulunulabilmektedir.

Bireylerin e – Devlet Kapısı içerisinde işlem yapabilmeleri için öncelikle e – Devlet şifrelerine ihtiyaçları bulunaktadır. Pek çok sorgulama ve başvuru için şifre edinimi yeterlidir. Ancak e-Devlet TT Mobil yeni hat başvurusu yapmak için ikili kimlik doğrulama sistemlerinin yerine getirilmesi istenmektedir. Yani bu sistem ile hat başvurusu yapmak isteyen kullanıcılar, e – Devlet Kapısı için elektronik imza tanımlaması da gerçekleştirmek zorundadır. Sistemde kayıtlı elektronik imzaları bulunmayan bireylerin güvenlik gerekçesi ile yeni hat başvuru işlemlerine erişim sağlamaları olanaklar dâhilinde bulunmamaktadır.

TT Mobil e – Devlet Hat Başvurusu

Hat başvurularında bulunmak için elektronik imzaları da bulunan kullanıcıların öncelikle metin sonunda verilen linke tıklamaları gerekmektedir. Bu işlem doğrudan başvuru için doldurulması istenen formun olduğu sayfaya gidilmesini sağlamaktadır. e – Devlet sistemlerinde oturumu açık olmayan kullanıcılar öncelikle kimlik doğrulama kapsamında şifreleri ile giriş yapmak zorunda kalabilmektedir. Ancak giriş işlemlerin hemen sonrasında yeniden başvuru sayfasına erişim sağlanmaktadır. Açılan sayfada istenen verilerin paylaşımı ve form onaylarından sonra kullanıcıların talepleri sıraya alınmış olmaktadır. Sıraya alınan talepler neticesinde yetkililer kısa sürede bireylerle iletişime geçmektedir.

TT Mobil yeni mobil hat başvuru işlemlerine başlayabilmek için https://www.turkiye.gov.tr/ttmobil-yeni-mobil-hat-basvuru-islemleri linkine tıklamak gerekmektedir.

Yorum yapın