Tumblr Hesap Silme

Tumblr özellikle gençler arasında oldukça popüler olan sosyal paylaşım sitelerinden biridir. 2007 yılında ABD’de kurulan site Türkçe dil desteği sayesinde ülkemizde de oldukça iyi kullanıcı sayısına sahip olmuştur. Siteye giriş işlemleri direkt bilgisayar üzerinden de hazırlanmış olan App sayesinde mobil cihazlar üzerinden de gerçekleştirilebilmektedir.

Kullanıcılar siteye üye olmalarının ardından kendilerine özel bir blog oluşturmaktadır. Oluşturulan blog içerisinde gif, fotoğraf ya da yazılı şekilde içerik paylaşımı yapılabilmektedir. Bireylerin birden fazla Tumblr hesabı olduğunda ya da sitede istediklerinden uzun zaman geçirdiklerinde kontrol amaçlı Tumblr hesap silmek istedikleri bilinmektedir. Bu işlemler site üyelerinin bloglarının tamamen kapanmasına yol açmaktadır.

Tumblr Hesabı Nasıl Silinir?

Site yönetim ekibi Tumblr hesap kapatma linki olarak; http://www.tumblr.com/account/delete adresin yayımlamıştır.

Sitede hali hazırda oturumu açık olan kullanıcılar bu linke tıklayarak kendilerini bir anda hesap silme sayfasında bulabilmektedir. Bireyler hesap sime işlemlerini link ile görmek için öncesinde siteye üye girişi yaptıklarından emin olmalıdır.

Tumblr üyelik iptali için link kullanımı zorunlu değildir. Bireylerin site ana sayfasında hesaplarını yönetebildikleri bir ayarlar sekmesi bulunmaktadır. Kullanıcılar ayarlar bölümünden hesap kısmına giriş yaparak link üzerinde verilen adrese erişim sağlamaları mümkünüdür. Bu aşamadan sonra Tumblr tarafından verilen yönergelerin takip edilmesi ve onaylanması üyeliklerin silinmesi ile sonuçlanmaktadır. İşlemler bir dakika gibi kısa bir süre içinde tamamlanabilmektedir.

Yorum yapın