Türk Telekom Arayanı Bil Servisinin İptali

Kullanıcıların cep telefonları kapalı olduğunda kendilerini arayan numaraları öğrenmeleri normal şartlar altında mümkün olmamaktadır. Bu nedenden ötürü Türk Telekom servisleri Arayanı bil Paketi geliştirmiştir. Kullanıcılar bahsi geçen servis sayesinde cihazları açık değilken bile kendilerine kimlerin ulaşmak istediklerini öğrenebilmektedir.

Türk Telekom Arayanı Bil Servisi sadece sistem kapalı iken hangi numaraların kişileri aradıklarını göstermemektedir. Pakete abonelik yaptıran kullanıcılar arayıp ulaşamadıkları numaralar, cep telefonlarını açtıklarında anında SMS ile bilgilendirilmektedir. Bu sayede bireylerin farklı kullanım alanları ile servisten maksimum oranlarda fayda sağlamaları mümkün hale gelmektedir.

Türk Telekom Arayanı Bil Nasıl İptal Edilir?

Türk Telekom, aboneleri için Arayanı Bil Servisini geliştirmiştir. Türk Telekom Arayanı Bil Servisini kullanan bireyler, artık sadece telefonları kapalı iken bu servisi kullanmamaktadır. Rahatsız edilmek istenmediği durumlarda da Türk Telekom’un paketi devreye girmektedir. Kullanımı oldukça basit olan paket için hazırlanmış olan iptal edilme işlemleri de basittir. Ancak iptal işlemlerinde hangi Arayanı Bil Servisinin kullanıldığı çok önemlidir.

Bireyler Arayanı Bil iptali için iki seçenek üzerinden hareket edebilmektedir. İki seçenek de SMS ile gerçekleştirilmektedir. Kullanıcıların paketleri ulaşılamayan durumlar için tanımlı ise “ARAYANIBIL IPTAL” yazarak 5555’e mesaj göndermeleri gerekmektedir. Her durum için bu kampanyayı kullanan Türk Telekom aboneleri de iptal işlemlerini “ARAYANIBIL IPTAL” yazıp 5555’e kısa mesaj göndererek sona erdirebilmektedir.

Yorum yapın