Türk Telekom Paket İptal Etme

Kıyaslandığında diğer şebeke sunucusu firmalara göre çok cazip fiyatlarla sunulan paketlerden kolaylıkla alabilirsiniz. Ancak iptal etmek istediğiniz zaman, aynı kolaylıkla istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz.

Türk Telekom paket iptal etme işlemi için en uygun yol, hattı aldığınız şubeye TC kimlik belgenizle gidip talebinizi iletmektir. Vakit alacak olan bu zahmetli iş yerine, telefon ve internetten de işlemleri yapabilirsiniz. Şubeye gidilmesi halinde, hat sahibine ait kimlik bilgilerinin istendiği unutulmamalıdır.

Türk Telekom Paket İptal Etme

Türk Telekom Cayma Hakkı

Kanunen, alınan her hizmet veya malın cayma hakkı vardır. Bu cayma hakkı süresinde vaz geçen müşteri, parasını ödeyerek aldığı hizmet veya malı şartsız geri verip parasını alabilir. Bu süre ise malın ve hizmetin türüne göre değişiklik gösterebilir. Ancak, paket alırken imzalanan belgelerin incelenmesi ve bu durumun bir istisnası var mı bakılması uygun olacaktır.

Türk Telekom paket iptal etme talebiniz ardından, sözleşmedeki cayma bedeli talep edilebilir. Cayma bedeli sabit olmayıp, kullandığınız ve iptal edilmesini istediğiniz paketin ücretine ve özelliklerine göre değişiklik gösterebilir.

Telekom Müşteri Hizmetleri İletişim

Telekom’un kurumsal ve bireysel abonelikleri için ayrı hizmet iletişim numaraları var. Fakat 444 1 444 numaralı hattan arayarak, müşteri hizmetlerine ulaşarak, gerekli yönlendirmeyi alabilirsiniz. Kullandığınız paketin; bireysel mi, kurumsal mı, yoksa faturalı mı, faturasız mı olduğuna bakılarak yönlendirilirsiniz. Bu sayılan kategorilere göre, iptal işlemleri de farklılık gösterecektir. Örneğin; kurumsal hat iptalinde, şirket kaşe imzalı ve iptal talebini bildiren dilekçe şarttır.

Telekom Online İşlemler

Hattınıza ait tüm paket değişiklikleri ve iptallerini, kendiniz kolaylıkla halledebilirsiniz. Telekom sayfasına girince, sağ üst köşede yer alan Online İşlemlere Giriş butonundan ilerleyebilirsiniz. Paketinizin kullanımlarını ve kalan haklarınızı da kontrol edebileceğiniz kısım burasıdır.

SMS’le iptal işlemleri yapılabilir ancak uzun sürme ve yanlış numaraya mesaj gönderildiğinde gereksiz SMS bedeli ödeme riski olduğundan, hızlı işlem menüleriyle, görerek yerine getirmek daha uygun olacaktır.

Kurumsal hat kullanıcıları, aynı işlemleri yapmak için, şirket vergi numarasını kullanırlar. Şirketin aldığı tüm Telekom hatlarını, tek sayfadan görebilir ve işlem yapabilirler. Sadece iptalleri değil, üst paketlere de geçmek gerektiğinde bu alandan, hızlı menülerden işlem yapılabilir.

Türk Telekom TTNET Aynı Mı?

Çalışmaya ilk başladığında devlete ait olan PTT adı altındaki kurum, 1995 senesinde önemli bir kısmını özelleştirerek Türk Telekom adıyla devam etti. Türk Telekom ise zaman için gelişerek 2006 yılında internet hizmetlerini yeni bir tüzel kişilik olan TTNET adıyla devam ettirdi. 2016 yılında ise yapılan basın duyurusu ardından yeniden TTNET Türk Telekom bünyesine geçti. Yani; evet ikisi aynı firma. Fakat yapılacak işlemlerin içeriğine göre, Türk Telekom paket iptal etme işi için başvurduğunuz yerden alacağınız güncel bilgiler daha geçerli olacaktır.

 

Yorum yapın