Turkcell Fatura İptal Etme

Telefon, tablet ve benzeri elektronik cihaz satın alma taksitlendirme kısıtlaması devam ediyor. Kanunlarla sabitlenen bu kısıtlama sebebiyle, kredi kartlarıyla cihaz alırken taksit yapılmadığından, hattını kullandığınız servis sağlayıcının kampanyalarından yararlanarak cihaz alabilirsiniz. Alınan telefon ve tabletlerin ücretleri, aylık olarak telefon faturasına yansıtılır.

Cihaz alım kampanyaları ve benzeri kampanyaların faturaya yansımalarında farklılıklar olabilir ve faturayı iptal etmeye ihtiyaç duyulabilir. Turkcell fatura iptal etme, oldukça kolay olabilir fakat durumun içeriğine göre edilemeyebilir de. Fatura iptalinde yaşanabilecek anlaşmazlıklar için öncelikle yaşadığınız ilçenin tüketici hakem heyetine başvurmalısınız, onlar sizin adınıza gerekli resmi yazışmaları yapacaktır.

Şirket Turkcell Telefon Faturası Nasıl İptal Edilir?

Şirketlere özel sunulan kampanyalar sayesinde, pek çok hat ve cihaz kampanyası aynı fatura üzerinden takip edilebiliyor. Şirketlere satılan cihazların taksit kampanyalarında, taksitler sabit olsa bile, vergi dilimlerinde değişiklikler mecburen faturaya yansıtıldığında, beklenenden farklı sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Böyle durumları kontrol altında tutabilmek için, fatura kesilmeden önce, uygulama üzerinden faturaya yansıyacak tutarları düzenli gözlemlemek gerekiyor. Fatura kesildikten sonra, e fatura portal ve e arşiv portallardan faturayı iptal etmek için öncelikle faturayı reddetmek gerekiyor. Bu portallarla entegre çalışan bir muhasebe yazılımı olmadan bunu yapmak son derece zordur, muhasebecinize bilgi vererek yapmasını istemek daha uygundur.

Turkcell fatura iptal etme

Telefon Faturası Nasıl İptal Edilir?

Servis sağlayıcı tüm şirketler, kanunlara uygun hareket etmesi gerektiğinden, e fatura kesmek zorundadır. Size telefon mesajıyla ya da maille gelen bu faturalar, aslında kanunen kesilmiş e fatura formatıdır. Şahısların e fatura sistemine dahil olmaması sebebiyle, siz bu faturalar portal üzerinden itiraz edemezsiniz. Servis sağlayıcınızın yetkili bayileri size bu konuda hizmet verebilir. Çok büyük olasılıkla, önce faturanın ödemesini tahsil etmek zorunda kalacaklardır. Ardından sizin talebinizi yazılı olarak alır ve sisteme giriş yaparak itiraz işleminizi başlatır.

Fatura itiraz süreci başladığında, elinizdeki fatura iptal olmaz ancak itirazınız haklı bulunduğu durumda, bir sonraki faturanın tutarlarından itiraz edilen tutar kadar düşürülür ve bu da faturada belirtilir. Şahıs olarak Turkcell fatura iptal etme yapılmaz ama müşteri de mağdur durumda bırakılmaz.

Turkcell Fatura Danışmanı Nedir?

Kullanımdan kaynaklı yansıyan ücretlerde yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız, servis sağlayıcının ücretsiz verdiği hizmet olan danışmanla görüşebilirsiniz. Bu danışman, faturanızda kaynağını bilmediğiniz ücretlerin nereden geldiğini söyleyebilir. Bazen yanlışlıkla onaylanan ödeme veya bağış işlemleri gibi ücretler faturada görünür ama siz bilmeden onayladığınız için sebebini bilmezsiniz, işte bu danışma servisi bu tür sorunları çözmek için var. Turkcell fatura ipte etme işlemi yapamaz ama nasıl yapılacağını size anlatır.

Bir yanlışlık olması haricine, faturadaki yüksek bulduğunuz tutarın da nasıl indirileceğini, hangi servisleri iptal edebileceğinizi, ne yaparsanız daha az ödeyeceğinizi bu servisten öğrenebilirsiniz.

 

Yorum yapın