Turkcell Rahat Paket İptal Etme

Cep telefonları ilk çıktığında, son derece pahalı ve lüks eşyalardı. Keza faturaları da çok yüksekti. Her isteyenin alıp kullanamayacağı kadar pahalı ürünlerdi. O zamanlar tek servis sağlayıcı vardı. 1991 yılında tanışılan araba telefonlarına bile henüz alışılmamışken, 1994 yılında ilk cep telefonu konuşması yapıldı. İlk GSM operatörü ise Turkcell’di.

O yıllarda tek seçenek şeklinde faturalı hatlarla hizmet veren operatör, piyasaya giren diğer operatörlerle rekabet etme ihtiyacı duydu. Aynı zamanda yaygınlaşmaya ve normalleşmeye başlayan cep telefonları için farklı seçenekler oluşturması gerekti. Bu sebepler kontörlü hatları doğurdu. Uzun yıllar devam eden bu sistem, değişen müşteri talepleri sebebiyle RaHat isimli yeni sistemi getirdi. Turkcell RaHat paket iptal etme işlemlerini de kolaylaştırdı.

Turkcell Rahat Paket İptal Etme

Turkcell RaHat Faturalı Mı?

Geçen yıllar boyunca müşteri ihtiyaçları değişti ve operatör kendisini bu yönde geliştirdi. Bu yeni sistem ile faturalı-faturasız ayrımının ötesine geçerek bambaşka bir kıstas koydu, taahhütsüz hat. RaHat aslında faturalı değil ama dakika da satın almaya gerek olmayan yepyeni bir çözüm. Müşterileri en çok zorlayan taahhüt meselesi, bu hat ile ortadan kalkmış durumda. Hattın özellikleri o kadar fazla ki Turkcell RaHat paket iptal etme bir mesajla bile mümkün. En çok tüketici davasına sebep olan taahhüt sorunu, tüketicilerin isteklerini ertelemesine ve rahat hareket edememesine sebep oluyor.

Kontürlü hat adıyla ilk çıktığı zamanlar dikkat çeken sistem, üzerinde kodlar olan kartlar aracılığıyla çalışıyordu. Kartı satın alır, üzerinde bir tür boya olan kodu görmek için kazıma yapılırdı. Görünen kod telefona giriş yapılırdı. Zamanla “dakika yüklemek” gibi bir tabir kazandıran bu sistemde işlemler o kadar kolaylaştı ki faturalı faturasız ayrımı ortadan neredeyse kalktı. RaHat sistemi ile bu süreç daha da kullanımı kolay şekle dönüştü.

En Avantajlı Telefon Paketi

Son zamanlarda sayısı artan GSM servis sağlayıcıları arasında 3 tane en büyük denebilecek operatör var. Bunların haricinde, sayıca kullanıcısı az olan ama belli amaçlarla kurulmuş 10 adet kadar operatör olmasına rağmen, piyasanın gidişatını bu üç büyük firma belirliyor. Kullanıcılara sunulan paketler, son derece kısa süreli olabiliyor. 3 aylık, 1 aylık hatta haftalık olan paketler sunuluyor. Durum bu olunca, en uygun olan paketi belirlemek çok zor. En iyisi ihtiyacınızı karşılayacak kadar internet, konuşma ve mesaj veren en uygun fiyatlı tarifeyi seçmek ve sonra ihtiyaç olan konu neyse ona göre ek paket almak. Her ne kadar firmalar arasında rekabet olsa ve bu da fiyatlara yansısa da, aynı şekilde bir davranış birliği de olduğundan, çok ucuz sayılamayacak bir çizgide devam eder satış fiyatları. Turkcell RaHat paket iptal etme kolaylığı ile seçim yapma sebebi vermiş oluyor.

Yorum yapın