Turkcell Yeni Mobil Hat Başvuru İşlemleri

Mobil hat alımları için yapılan başvurular geçmiş zamanlara göre oldukça kolay hale gelmiştir. Günümüzde herhangi bir Turkcell bayine gitmeden Turkcell yeni mobil hat başvurusu yapılabilmektedir. Bunun için operatörün internet sitesi kullanılabilmektedir. Ya da müşteri hizmetlerinden bilgi edinimi de mümkündür. Ancak hat alımlarında bir takım kimlik bilgi paylaşımlarının yapıldığı için güvenlik esas alınmak zorundadır. Bu nedenden ötürü artık güvenlik garantili adreslerden olan e – Devlet Kapısı ile hat başvurusunda bulunmak mümkün hale gelmiştir.

Kullanıcıların e-Devlet Turkcell yeni mobil hat başvurusu yapabilmeleri için e – Devler şifrelerinin olması yeterli değildir. Daha önce de söylendiği gibi hat başvuru hizmetleri ekstra güvenlik sistemlerinin sağlanması sonrasında mümkün olmaktadır. Bundan dolayı bireylerin sistemi kullanabilmeleri için şifrelerinin yanı sıra bir de elektronik imzalarının olması gerekmektedir. Kimlik onaylarını şifrelerinden sonra elektronik imzaları ile de yapan bireyler hat başvuru sistemine erişim sağlayabilmektedir. Sistem, ilgili formların doldurulup onaylanmasından sonra işler hale gelmektedir.

e-Devlet İle Turkcell Yeni Hat Başvurusu

Hat başvuruları için e-Devlet üzerinden yapılan işlemlerin tamamlanmasının kısa süre ardından Turkcell yetkilileri bireylere ulaşmaktadır. Bu neden yüzünden kullanıcılar iletişim bilgilerini devamlı şekilde güncel tutmalıdır. Bireysel olarak sözlü şekilde de onayların alınmasından sonra hat gönderim aşamasına geçilmektedir. İş günlerinde çalışan sistemler olduğu için mümkün olan en kısa süre içinde hat gönderimleri gerçekleştirilmektedir. Kullanıcılar hatlarını Turkcell ‘e taşımak için da yeni hat başvuruları için de verilecek olan linke tıklayarak hareket edebilmektedir.

Turkcell yeni mobil hat başvuru işlemlerinin e-Devlet ile görülmesi için https://www.turkiye.gov.tr/turkcell-yeni-mobil-hat-basvuru-islemleri linki kullanılmalıdır. Link kullanımları neticesinde sistemde elektronik imzaları tanımlı olan kullanıcılar doğrudan talep oluşturmak için gerekli olan sayfayı görebilmektedir.

Yorum yapın