Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi Raporu Başvurusu

Ülkemizde bankalara ödenmemiş borçları olan pek çok vatandaş bulunmaktadır. Zaman içerisinde faizleri artan borçlar nedeni ile asıl borç katlanarak büyümektedir. Bu bağlamda vatandaşların borç bilgi erişimleri için bankalarla görüşmekten çekindikleri de bilinen gerçekler arasındadır. Ancak içinde bulunduğumuz mart ayından bu yana e – Devlet Kapısı Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi Raporu hizmetleri vermeye başlamıştır. verilen hizmetler neticesinde vatandaşlar tamamen online sistemler üzerinden kredi, çek gibi borç ve faiz bilgilerini öğrenebilmektedir.

2008’de açılan e – Devlet Kapısı hizmet güncellemelerini vatandaşların isteklerine göre gerçekleştirmektedir. Bu bağlamda Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi Rapor hizmeti en çok talep edilen hizmetlerden biri olarak bilinmektedir. Vatandaşlar hizmetin verilmeye başlanmasından sonra her ay bir kez, bu hizmetten ücretsiz bir şekilde fayda sağlayabilmektedir. Hizmet kullanımlarında sonuçlar maksimum bir gün içerisinde alınabilmektedir. Genellikle iki saat içerisinde sonuç gönderimi yapılmasına karşın yoğunluğun fazla olduğu zamanlarda talep dönüşlerinde bekleme zamanı uzayabilmektedir. Başvurularını doğru yapan kullanıcılar mutlak suretle geri dönüşler yapılmaktadır.

Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi Raporu Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bireyler başvuru için vermiş olduğumuz linke tıklamalıdır. Bilgileri güncel olmayan kullanıcılar bilgilerini güncellemelerinin ardından hangi alanda rapor istediklerini seçmelidir. Bu alanda Kredi Limit ve Borç Bilgileri ya da Çek Bilgileri raporlanabilmektedir. Gönderimlerin ardından kişilere kısa mesaj olarak raporların hazır olduğu bildirilmektedir. Mesajlarda bir adet de şifre bulunmaktadır. Kullanıcılar mesaj gelmesinin ardından yine aynı linke gitmelidir. Bu kez otomatik yönlendirme ile şifre girilmesi gereken sayfa açılacaktır. Şifrenin girilmesinden sonra ise raporlar ayrıntılı bir şekilde görüntülenebilmektedir.

Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi Raporu başvurusu https://www.turkiye.gov.tr/turkiye-bankalar-birligi-risk-merkezi-raporu-basvurusu linki ile anlatıldığı şekilde gerçekleşmektedir.

Yorum yapın