Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Günlük Döviz Kurları

Ülkemizde son zamanlarda pek çok döviz kuru oldukça hareketli zamanlar geçirmektedir. Bu alanda en doğru haberler Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası döviz kurları açıklamalarından alınabilmektedir. E – Devlet Kapısı hizmet dökümlerine Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nı da eklemiştir. Böylece e – Devlet Kapısına giriş yapan kullanıcılar kur takiplerini de kısa süre içerisinde sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. Üstelik e – Devlet Kapısı’nda yayımlanan günlük döviz kurlarında sadece Euro ya da Dolar gibi dövizler bulunmamaktadır. Listede tüm dövizler hakkında bilgilenme edinilebilmektedir.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası günlük döviz kurlarının e – Devlet Kapısı üzerinden görüntülenebilmesi için e – Devlet şifresinin olması şarttır. 2008 yılında kullanılmaya başlayan sistem, şifre konusunda farklı alım alternatifleri üretmiştir. Bu nedenden ötürü kullanıcıların halen e – Devlet şifreleri yoksa almak için mobil bankacılık uygulamalarını, internet bankacılığı deneyebilmektedir. Hemen her bankada bireysel menülerde e – Devlet şifre talebi bölümü yer almaktadır. Bankaların vermiş olduğu şifre hizmetlerinde bir ücret de talep edilmemektedir. Tercih eden kullanıcılar şifrelerini PTT merkezlerine giderek de alabilmektedir.

T.C. Merkez Bankası Döviz Kurları Görüntüleme

Kullanıcılar aşağıda verilen linke tıkladıklarında döviz kurlarını görüntüleyebilmek için ilk adımda sistem girişi yapmak zorundadır şifreleri ile kimlik doğrulayarak yapılan sistem girişleri neticesinde o güne ait olan kur bilgilerine erişim sağlanabilmektedir. Listeli olarak verilen kurlarda döviz cinsi, döviz alış, döviz satış, efektif alış ve efektif satış rakamlarına ulaşabilmektedir. Her gün listeler güncellendiği için veriler daima en net sonuçlara gördürmektedir.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası günlük döviz kurlarının görüntülenebilmesi için tıklanması gereken link https://www.turkiye.gov.tr/doviz-kurlari olarak açıklanmıştır. Bireyler linke tıklamaları ardından anlatılan şekilde hareket tayini yaparak istedikleri dövizin kur rakamını öğrenebilmektedir.

Yorum yapın