Twitch Hesabı Nasıl Kapatılır?

Twitch, son zamanlarda kullanımı yaygınlaşan en iyi canlı yayın platformlarından biri olarak kabul edilmektedir. Sistem üzerinden hem amatör kişiler hem de sosyal medya sayesinde tanınmış bireyler canlı yayın yapabilmektedir. Üstelik yapılan canlı yayınlar sırasında para kazanımı da sağlanmaktadır. Ancak yayın yapanlar ya da izleyiciler kendilerine özel olan nedenlerden ötürü platformdan ayrılmak isteyebilmektedir. Hesabın kapatılması için bahsedilecek olan yöntemlerin izlenmesi yeterli olmaktadır.

Twitch Hesap Silme

Kullanıcıların Twitch hesap silmeden önce kararlarından emin olmaları gerekmektedir. Çünkü işlemler hesap dondurma kapsamına girmediği için silinen hesaplar geri alınamamaktadır. Ancak silme işlemini gerçekleştirip kısa süre içinde pişman olan kullanıcıların vakit kaybetmeden destek ekibine bir mail atması isteniyor. Ekip, aradan çok zaman geçmemişse silinen hesapları veri açabiliyor.

Ancak bu ihtimalin gerçekleşme oranı yüksek değildir.https://secure.twitch.tv/user/delete_account  bağlantısındaki “Delete my account” yazısına tıklanmasından sonra hesap tamamen silinmiş kabul edilmektedir. Ancak kullanıcılar geri dönme ihtimallerini canlı tutabilmek için hesap silme yerine Twitch hesap kapatma alternatiflerini tercih etmelidir. Hesapların geçici olarak kapatılması için https://secure.twitch.tv/user/disable_account linkine tıklanmalıdır. Açılan yeni sayfaya kullanıcı girişi yapılarak hesabın neden kapatılmak istendiğine yönelik bir bilgilendirme yazılmalıdır.

Sonrasında ise “Disable Account” şeklinde olan yazıya tıklanmalıdır. Bu işlem sonrasında var olan kullanıcı ismi ve şifre geçerliliğini korumaktadır. İstenen herhangi bir zaman diliminde siteye girişlerin sağlanması mümkündür.

Yorum yapın