Twitter Hesap Üyeliği Nasıl Silinir 2023

Twitter hesabınızı silmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 1. Twitter hesabınıza giriş yapın.
 2. Profil resminize tıklayın ve açılır menüden “Ayarlar ve gizlilik”i seçin.
 3. “Hesap” sekmesine geçin.
 4. Sayfanın altına inin ve “Hesabı devre dışı bırak”ı tıklayın.
 5. Devre dışı bırakma sürecini başlatmak için talimatları takip edin.

Bu adımları izlediğinizde hesabınız 30 gün boyunca askıya alınacaktır. Bu süre içinde hesabınıza tekrar giriş yaparsanız, hesabınız otomatik olarak yeniden etkinleştirilecektir. Eğer hesabınızı tamamen silmek istiyorsanız, 30 günlük süre içinde hesabınızı yeniden etkinleştirmemelisiniz.

30 günün sonunda hesabınız kalıcı olarak silinecektir. Hesabınızın verileri tamamen silinecek ve geri yüklenemeyecektir. Hesabınızın silinmesinden önce varsa tweetleriniz, beğenileriniz ve takipçileriniz gibi verileriniz silinecektir.

2006 yılında yayın yapmaya başlayan ve insanların hayatına ‘tweet atmak’ kelimesini sokan sosyal paylaşım platformudur. Kullanıcılar Twitter adresinde kendilerine özel bir hesap açarak duygu ve düşüncelerini paylaşa bilmektedir. Bunun yanı sıra Twitter sayesinde dünyanın ve ülkemizin gündeminden anında haberdar olunabilmektedir.

Twitter hesabı açan her birey hesaplarını devamlı şekilde kullanmamaktadır. Pek çok kişi hesaplarını pasif olarak tutmaktadır. Bu tip hesapların sahipleri zaman içerisinde Twitter silme işlemleri ile hesaplarını tamamen kapatmaktadır. Platform sadece paylaşım yapıldıkça ve bir çevre edindikçe eğlenceli olarak nitelendirildiği için sitenin sistemi üyelik iptalleri konusunda oldukça pratik çözün önerileri getirmektedir.

Hesabınızı devre dışı bırakmadan önce bilmeniz gerekenler

 • Kullanıcı adını veya e-posta adresini değiştirebilmek için hesabın devre dışı bırakılması gerekmez, istenilen zamanda hesap ayarlarından değiştirmektedir.
 • Kullanıcı adı veya e- postayı farklı bir hesapta kullanabilmek için öncelikle, hesabı silmeden önce profil ayarları kısmından kullanıcı adı ve e-posta bilgilerinin değişmesi gerekmektedir. Konu hakkında detaylı bilgi yazımızın devamında yer almaktadır.
 • Hesap silme veya dondurma işlemlerinde tüm veriler tam anlamı ile silinmemektedir. Google veya Bing gibi arama motorları sizin profil bilgilerinizi kendi veri tabanlarına yüklemiş olması nedeniyle hesap silme / dondurma işleminden sonra bilgileriniz internette yer alabilmektedir.
 • Devre dışı bırakıldığında, ekran adı, kullanıcı adı ve herkese açık profil dahil olmak üzere Twitter hesabı artık twitter.com, iOS için Twitter veya Android için Twitter’da görüntülenemez.
 • Kazara veya hatalı biçimde yapılması durumunda, devre dışı bırakmayı izleyen 30 güne kadar, Twitter hesabınızı hâlâ geri yükleme şansınız bulunmaktadır.

Twitter Hesabı Nasıl Dondurulur? Hesap Silme

Twitter hesap kapatma ve silme linki; https://twitter.com/settings/accounts/confirm_deactivation kullanıcıların hesaplarını anında kapatması için linke girerek adımları takip etmesi yeterlidir.

30 gün içerisinde hesabınıza yeniden giriş yaparak açabilirsiniz. 30 gün içerisinde twitter hesabınıza giriş yapmadığınız takdirde tüm verileriniz geri getirilemeyecek şekilde silinir. Verilen linkteki içeriği görüntülenebilmesi için bireylerin Twitter hesaplarını yani oturumlarını açmış olmaları gerekmektedir. Bilinmesi gereken önemli detayları kullanıcıları ile linkteki adresten paylaşan Twitter, en alt kısımda “Devre Dışı Bırak” butonu bulundurmaktadır. Kullanıcılar bu buton ile Twitter hesaplarını kapata bilmektedir.

Bireylerin Twitter kullanımları genellikle mobil cihazlar üzerinden gerçekleşmektedir. Bu nedenden ötürü Twitter hesap silme işlemleri mobil üzerinden de gerçekleştirilebilmektedir. Kullanıcılar masa üstünde olduğu gibi mobilde de öncelikle hesaplarına giriş yapmalıdır. Sonrasında ise Twitter menüsünden ayarlar bölümü açılmalıdır. Bireyler açılmış olan sayfanın alt kısmında masa üstünde görecekleri “Devre Dışı Bırak” butonuna rastlamaktadır. Butona basmak mobilden de hesapların silinmesine olanak tanımaktadır.

Hesabı devre dışı bırakmadan önce kullanıcı adı veya e-posta adresi yeniden kullanılabilir hale getirme

 • Web’de twitter.com üzerinden, profil simgesinin altındaki açılır menüden Ayarlar ve gizlilik öğesine tıklayın.
 • Kullanıcı adı alanında yeni bir kullanıcı adı seçin.
 • E-posta adresi alanında e-posta adresinizi kendi yeni adresinizle değiştirin.
 • Sayfanın en altındaki Değişiklikleri kaydet öğesine tıklayın.
 • Değişiklikleri kaydetmek istediğinizi onaylamanız istendiğinde şifreyi girin.
 • Size gönderdiğimiz bağlantı aracılığıyla yeni e-posta adresini onaylayın (çok önemli!)
 • 30 günlük devre dışı bırakma süresinde tekrar yeni bir hesap için kaydolmak isterseniz e-postanızı ve kullanıcı adınızı kullanabilirsiniz.
 • Devre dışı bırakma işlemine yukarıda açıklandığı gibi devam edin.

İNCELEYİN: Bigo Live Hesap Silme ve Üyelik İptali

Yorum yapın