UBER Sefer İptali ve Üyelik Silme İşlemleri 2023

Uber, bir mobil uygulama aracılığıyla çağrılan sürücülere sahip olan bir şirkettir. Uber, kullanıcıların belirli bir konumdan ayrılmasına veya gitmesine yardımcı olmak için bir taşımacılık hizmeti sunar. Kullanıcılar, Uber uygulamasını kullanarak yakındaki sürücülerin konumunu görüntüleyebilir ve bir sürücü talebinde bulunabilirler. Sürücüler, bu talepleri kabul eder ve yolcuları belirlenen bir ücret karşılığında istedikleri yere götürürler. Uber, kullanıcılara taksi veya toplu taşıma sistemlerine göre daha uygun fiyatlar sunmayı hedeflerken, sürücülere de ek gelir sağlama imkanı sunmaktadır.

Uber, yolcu taşımacılığı konusunda farklı bir anlayış ve yapıya sahip bir firmadır. Telefonlarda aplikasyon ve uygulama olarak cihazlara indirilmesi son derece kolaydır. Bu indirmenin yapılmasının ardından ilk yolculuklara özel ek bakiye de tanımlanmaktadır. Müşteri memnuniyeti konusunda son derece hassas olan Uber sefer iptali olanağını da kullanıcılarına sunmaktadır.

Çok fazla sayıda ülkede hizmet sağlayan bu işletme ülkemizde yasal prosedürler dahilinde hizmet verememektedir. Buna rağmen kullanıcısı son derece fazladır. Talep edilen araçlar ile istenilen yere gitme özelliği ve özellikle sağlanan konfor büyük beğeni toplamıştır. UBER Kullanıcıları bu doğrultuda yolculuk yapmadan önce gerekli bilgileri vererek araç talebinde bulunabilir. Fakat son dakika değişiklikleri veya farklı nedenler ile birlikte Uber iptal işlemi de yapılabilmektedir.

UBER İptali Nasıl Yapılır?

Uber iptal etme işlemi sadece yolculuk ile sınırlı değildir. Uber bünyesindeki tüm bilgi ve detayları silerek uygulama ve firma ile bağının kalmamasını isteyenler de mevcuttur. Uber’in aplikasyonu üzerinden erişilebilen kısım ile birlikte Uber üyeliğimi sil kısmını https://accounts.uber.com/privacy/deleteyouraccount bölümünden gerçekleştirebilirsiniz.

Bu işlemin yapılmasının ardından 30 günlük bir dondurma yöntemi uygulanır. 30 gün içerisinde hesaplarına giriş yapmayan kişilerin bilgileri uygulamadan kalıcı olarak silinmedir. Araç taleplerindeki iptaller gibi üyelik konusundaki iptaller de çok kolay olduğu için uygulama büyük ilgi toplamıştır. Bu nedenle de üyelik sonlandırırken de bir zorluk yaşanmaz.

İNCELEYİN: Pamukkale Turizm Bilet İptal İade

Yorum yapın