Viber Hesabı Nasıl Kapatılır?

Akıllı cihazlar için internet görülmeleri sağlamak amacı ile pek çok farklı uygulama kullanılabilmektedir. Viber de görüntülü ve sesli aramalarda en çok tercih edilen uygulamalardan biridir. Kullanıcıları için pratik sistemler sunan Viber hesap kapatmak isteyen bireylerin atması gereken adımlar oldukça kısadır.

Online sistemler üzerinden iletişim kurmak için farklı yöntemler türemeye devam etmektedir. Bireyler, genellikle yakın çevrelerinin tercih ettiği sistemi daha çok kullanmaktadır. Bu gibi durumlardan ya da sadece kişisel tercihlerden ötürü Viber hesaplarının silinmesi gündeme gelmektedir. Kullanıcılar Viber hesabı kapatmak için uygulamalar üzerinden işlem görmektedir. Herhangi özel bir kapatma linki olmayan Viber, bu sayede kullanım kolaylığı konusundaki iddiasını da kanıtlamış sayılmaktadır.

Viber Hesap Silme İşlemleri

Viber kullanıcılarının hesap silme işlemlerindeki adımları hem IOS hem de Android cihazları için uygulamaları mümkündür. Unutulmamalıdır ki uygulamanın akıllı cihazlardan kaldırılması demek kullanıcı hesaplarının da otomatik olarak silinmesi demek değildir. Bireyler uygulamayı silmelerinden sonra farklı cihazlarından da kullanıcı isimleri ile sisteme giriş yapabilmektedir. Viber hesabı silmek için cihazlardaki uygulama bölümü açılmalıdır. Bu bölümden ise Viber seçeneği bulunmalıdır. Uygulama üzerinden üç çizgi şeklinde bir amblem bulunmaktadır. Ambleme tıkandıktan sonra ayarlar bölümüne giriş yapmak silme işleminin önemli adımlarındandır. Kullanıcılar sonrasında ise gizlilik bölümüne giriş yaparak hesabı devre dışı bırak butonuna basmalarından sonra işlemlerini onaylayarak hesaplarını silebilmektedir.

Yorum yapın