Vimeo Üyelik Silme

Vimeo yayınlarına 2004 yılında başlamış olan video paylaşım sitesidir. Kullanıcılar siteye üye olup giriş yapmalarından sonra paylaşılan videolara yorum yaparak kendileri de paylaşımlar gerçekleştirebilmektedir. Video sürelerinin daha uzun olduğu Vimeo adresinde eğitici ya da eğlenceli videolar bulunması mümkündür.

Vimeo yabancı dilde yayın yaptığı için kullanıcıların site içeriklerine tam şekilde hâkimiyet kurmaları bazı durumlarda zor olabilmektedir. Bu neden yüzünden Vimeo üyelik silme işlemlerini yapmak isteyen kullanıcı sayısı oldukça fazladır. Site, üyelik silme işlemlerinin bireysel şekilde hareket edilmesi neticesinde gerçekleşmesine olanak tanımaktadır.

Vimeo Hesabı Nasıl Kapatılır?

Kullanıcılar Vimeo hesap kapatmak için https://vimeo.com adresine üyelik bilgileri aracılığı ile giriş yapmalıdır. Bu sayede bireylerin ana menüyü görüntüleyebilmeleri mümkün olmaktadır. Üyelik iptalindeki işlemler ana menü üzerinden yürütülmektedir. Ayrıca site hesapları dondurmamaktadır. Profiller kalıcı şekilde silindiğinden ötürü işlemlerin yapılmaya başlanmadan önce iki kere düşünülmesi gerekmektedir. Kendilerinden emin olan bireyler “Me” sekmesine tıklayarak işlemlere başlangıç yapabilmektedir.

Kullanıcıların Vimeo hesap silme işlemlerinde açılan sayfa içindeki “My Settings” kısmına tıklamaları gerekmektedir. Bu işlem bireylerin kişisel ayarlarının bulunduğu ve daha net anlaşılan sayfayı görüntülemelerini sağlamaktadır. Account başlığı altında bulunan hesap silme ikonu sayfanın hem an altında hem de en sağında yer almaktadır. Kullanıcılar “delete your account” linkine tıklayarak şifrelerini girip yeniden “delete account” a basıp Vimeo hesaplarını silebilmektedir.

Yorum yapın