Vize Randevu İptali

Vize randevusu almak için birçok farklı yöntem bulunmaktadır ve vize randevu iptali gerçekleştirmek için bu yöntemlerden hangisini seçtiğinize göre gerekli adımları atmanız gerekiyor.  Söz konusu bu yöntemlerden en sık kullanılanı hiç şüphesiz ki kişinin bizzat başvuruyu konsolosluk birimine giderek gerçekleştirmesidir. Sadece size vize konularında yardımcı olmak için kurulan birçok şirket bulunur ve bu şirketlere ekstra para ödeyerek vize işlemlerinizi hiç uğraşmadan halletmeniz mümkündür. Bu şirketler sizin adınıza vize randevusu ve başvurusunu yaparlar. Şirketlerin aldıkları ücretlerin afaki derecede yüksek olmamasından kaynaklı olarak bu şirketlere olan rağbetinde fazla olduğunu söylemek mümkündür. Vize işini turizm şirketleri aracılığı ile de yapabilirsiniz. Özellikle turist olarak bir ülkeye gidecek ve vize işlemleri ile kendiniz uğraşmak istemiyorsanız, turizm şirketleri bu konuda size büyük fayda sağlayacaktır.

Vize Randevu İptali Nasıl Yapılır?

Vize randevu iptali gerçekleştirmek için ilk yapılması gereken konsolosluğa gitmek olmalıdır. Bu seçenek herhangi bir aracı kullanmayarak tek başına işlemlerini gerçekleştirenler içindir.  Arada bir aracı kurum mevcut ise bu aracı kurumların web siteleri üzerinden vize randevusu iptal etme işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Bu alanda en iyilerden biri olan BLS International şirketi ile çalıştıysanız ve randevuyu iptal etmek istiyorsanız https://turkey.blsspainvisa.com/istanbul/turkish/cancel_emb_appointment.php adresinde ki formu doldurabilirsiniz.

Farklı şirketlerinde web siteleri üzerinden genelde iptal işlemleri yapılabilmektedir. Ayrıca aracı şirketlerin iletişim numaralarından birini kullanarak iptal etme işlemleri hakkında detaylı bilgi almanız mümkündür.

Yorum yapın