VK Hesabını Silme ve Kapatma Nasıl Yapılır?

Sosyal medya kullanıcılarının sayısındaki artış sonrasında farklı ülkelerde ya da bölgelerde kullanım oranları yüksek olan yeni platformlar ortaya çıkmıştır. VK da bu tip sosyal medya platformlarından biri olarak bilinmektedir. Hem yeni arkadaşlıklar edinmeye hem de zaten tanınan kişiler ile iletişim kurmaya yarayan sistem, fotoğraf ve içerik paylaşımına da olanak tanımaktadır. Kolay kullanımı ile ülkemizde de popüler hale gelen ağda VK hesap kapatma silme işlemleri de birkaç tıkla halledilebilmektedir.

Kullanıcıların ağ üzerinde açmış oldukları hesaplarını silebilmesi için şifrelerini hali hazırda biliyor olmaları gerekmektedir. Çünkü hesap silme için verilecek olan link, üye girişi yapılmasından sonra aktif hale gelmektedir. Bilgilerini unutan bireyler sıkıntı yaşamadan şifremi unuttun bölümüne tıklayarak gerekli adımları izlemelidir. Sonrasında ise hesap kapatma işlemlerine başlanabilmektedir.

İşlemlerde ilk adım VK hesap kapatma linki olan https://vk.com/settings?act=deactivate adresine tıklamaktır.

VK Hesabını Kapatma

Kullanıcıların verilmiş olan linke tıklamaları halinde direkt olarak hesap silme sayfasına erişim sağlamları mümkün olmaktadır. Bu sayfada site, hesabın neden kapatılmak istendiğine dair işaretlemeler istemektedir. Herhangi bir nedene tıklanmasının ardından VK hesap kapatmak için “Delete Profile” butonuna basılmalıdır. Hesapların kapatılmasından sonra belli bir süre yeniden dönül yapılması mümkündür. Geri dönüş yapılması mümkün olan süre sitedeki bilgilendirme ekranında belirtilmektedir. Ancak herhangi bir giriş işlemi denemediği sürede VK hesapları tamamen katılmış sayılmaktadır.

Ayrıca linkle doğrudan değil de manuel olarak hesabını kapatmak isteyen kullanıcılar vk hesabına giriş yaptıktan sonra profilinde “Settings” sayfasına tıklamalıdır.

Açılan sayfada “General” seçeneği seçilmelidir.

Sonrasında sayfanın en altında bulunan profil silme linkini tıklayarak belirtilen sıralı adımları takip edip vk profini başarıyla silme işlemini tamamlayabilirler.

Yorum yapın