Vodafone Paket İptal Etme

Vodafone faturalı ya da faturasız hat sahipleri konuşma, internet ve SMS paketlerini nasıl iptal edebileceğine dair kullanıcılar son zamanlarda arama motorları üzerinde araştırmalar yapmaktadır. Peki, Vodafone paket iptali etme işlemi nasıl yapabiliriz? Bu yazımızda sizlere bunu detayları ile birlikte açıklamak istedik.

Birçok operatörde olduğu gibi Vodafone da kullanıcılarına paketlerindeki kullanım hakları bitmesi durumunda ek paketler sunmaktadır. Ancak bu ek paketlerin ücretleri farklı olarak hatlara yansımaktadır. Bazen kullanıcılar kendileri ek paket satın alırken bazen de sistem otomatik olarak biten haklarınıza istianen yükleme yapmaktadır. Bu durum birçok kullanıcı tarafından istenmemektedir. Kullanıcılar Vodafone paket iptal etme işlemleri ile hesaplarını kontrol altında tutmak istemektedir.

Vodafone Paket İptal Etme

Vodafone Paket İptali Nasıl Olmaktadır?

Her operatörde olduğu gibi Vodafone içinde kullanıcıların paketlerinin tükenmesi ve kullanıcıların bu durumda zorda kalmaması halinde kullanıcılara ek paket tanımlama imkânı sunmaktadır. SMS, internet ya da konuşma dakikası olarak sunulan bu ek paketler tarifenizdeki herhangi bir hakkın bitmesi durumunda bu ek paketler çoğu zaman otomatik olarak devreye girmektedir. Bu paketler hattınıza tanımlanmasından sonra hat sahipleri isterse iptal edebilmektedir. Bu işlemler aslında düşünüldüğünden daha kolaydır.

Vodafone tarafından size sunulan ek paketleri Vodafone Yanımda uygulaması, Online Self Servis, Müşteri Hizmetleri ya da Vodafone Cep Merkezleri aracılığı ile iptal edebilirsiniz.

Vodafone uygulamalarını kullandığınız akıllı cihazların işletim sistemine göre App Store ya da Play Store üzerinden indirip ardından cep telefonunuz ve şifreniz ile birlikte uygulamaya giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş işlemi ardından “Ayarlar” kısmına girin ardından tanımlanan ve iptal etmek istediğiniz ek paketin saniyeler içerisinde iptalini sağlayabilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri ile Vodafone Paket İptali

Vodafone paket iptal etme işlemini müşteri hizmetlerini kullanarak da yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler;

  • Telefon kullanarak Vodafone Müşteri Hizmetleri numarasını tuşlayın
  • Arama işleminden sonra sesli yanıt bölümüne müşteri temsilcisiyle görüşmek istediğinizi sesli bir şekilde dile getirin
  • Müşteri temsilcisine bağlanmanızın ardından “ek paket iptali” yapmak istediğinizi belirtin
  • Paylaşılan bilgilerin teyidi ardından müşteri temsilcisi paket iptal etme işlemini gerçekleştirir.

Vodafone Paket İptalini Sesli Yanıt Sistemi ile Yapma

Sesli yanıt sistemini kullanarak Vodafone ek paket iptali sağlama için;

  • Telefonu kullanarak “*7000#” tuşlamasını yapın
  • Arama işlemi ardından karşınıza çıkan sesli yanıt sistemi ile Vodafone ek paket iptali yapma işlemini belirtin
  • Talep sonrası sesli yanıt sistemi kişiden Vodafone Müşteri numarası bilgilerini talep eder
  • Kişi, kendisinden istenilen müşteri numarasını yazarak numara sonuna da # simgesini ekler
  • Sesli yanıt sistemi ile Vodafone paket bilgilerini kişiyle paylaştıktan sonra paketi iptal etme işlemi ardından kullanıcılardan iptal onayı için istenilen rakamı tuşlaması gerektiğini söyler
  • Paylaşılan onay tuşunu hat kullanıcısının klavyeyi kullanarak tuşlar ardından Vodafone paket iptal etme yapılmış olur.

Vodafone ek paket iptal işleminde sesli yanıt ya da müşteri temsilcisi ile uğraşmak istemeyen kullanıcılar ise Vodafone Yanımda uygulamasını rahatça kullanabilirler.

Yorum yapın