WhatsApp Hesabı Nasıl Kapatılır?

Whatsapp, akıllı cep telefonları için geliştirilmiş olan bir iletişim uygulamasıdır. Sistemin ilk yıllarsa sadece mesajlaşma özelliği ile milyonlara hitap ettiği bilinmektedir. Günümüzde Whatsapp ile sesli ya da görüntülü şekilde arama yapılması mümkündür. Üstelik uygulanma hem Android hem de IOS cihazlar üzerinde rahat bir şekilde çalışmaktadır.

Kullanıcılar bazı durumlarda Whatsapp hesaplarını silmek isteyebilmektedir. Bildirimlerden ve özellikle gruplardan bunalan bireylerin Whatsapp silme konusunda araştırma yaptıkları bilinmektedir. Uygulama, kullanıcıları için hesaplarını tamamen silmek gibi bir seçenek tanımaktadır. Kullanıcılar Whatsapp üzerinden hesaplarını sildikleri takdirde o zamana kadar sistem içerisinde yaptıkları görüşme ve mesajlaşma kayıtlarını da silmiş olmaktadır.

Whatsapp Hesap Silme Adımları

Kullanıcılar Whatsapp hesap silme adımlarını atmaya başlamadan önce bu işlemlerin geri dönülemeyen işlemler arasında olduğunun farkına varması gerekmektedir. Ayrıca kullanıcılar hesaplarını silmelerinden sonra Whatsapp uygulanasına yeniden erişim de sağlayamamaktadır. Bu neden yüzünden sistem, silme işlemlerin net bir karar alınmasından sonra yapılmasını istemektedir.

Bireyler kararlarından emin olmalarının ardından Whatsapp hesap kapatmak için akıllı cihazlarından uygulamayı açmalıdır. Sırası ile önce menüye, ayarlara sonra hesaba ve en son olarak da hesabımı sile gelmeleri gerekmektedir. Whatsapp hesap silme işlemlerinde son adım telefon numaralarının da Whatsapp sisteminden silinmesinden oluşmaktadır. Kullanıcılar numaralarını uluslararası alan kodları ile birlikte ilgili boşluğa yazarak “Hesabımı Sil” yazısına dokunup hesaplarını geri dönülmez şekilde silebilmektedir.

Yorum yapın