Xbox Üyeliğini Silme

Oyun konsolları arasında Playstation ve Xbox arasında büyük bir rekabet bulunmaktadır. Bu rekabet sonucunda Xbox oyun platformu büyük yenilikler yaparak mevcut müşterilerini elinde tutmayı amaçlar. Aynı zamanda yeni müşterilerini de bünyesine katarak hem ürün satışı hem üye artışı yaşar. Bu bağlamda yapılan çalışmalar büyük beğeni toplarken Xbox üyelik iptali de zaman zaman karşılaşılan sorunlardan biri.

Firma üzerinde üyelik türleri çeşitli kategorilere ayrılır. Xbox Live Gold üyeliği, Xbox Game Pass ve EA Access gibi farklı üyelikler mevcuttur. Tüm üyelikleri sona erdirmek ise son derece kolay bir işleme tabi olmaktadır. Konsol bünyesindeki aktif ve premium üyeliklerini sona erdirmek isteyen kişiler rahatlıkla bu taleplerini yetkililere iletebilmektedir.

Xbox Üyelik Sonlandırma

Xbox üyeliği silme talebi için öncelikli olarak otomatik ödeme talimatının olmaması gerekir. Bu talebin olmadığı durumlarda üyelik iptal süreci son derece hızlı işler. Aboneliğin sonlanması adına kişinin Microsoft üzerindeki hesap bilgilerine ulaşması lazımdır. Bu bilgilere ulaşılmasının ardından ise faturalandırmayı iptal etme kısmına ulaşım sağlanmalıdır. https://support.microsoft.com/en-us/help/4027815/microsoft-account-cancel-a-microsoft-subscription bölümünden ulaşılabilir. Microsoft üzerinden yapılan iptal talebi anında işleme alınır.

Bu işlemin ardından Microsoft ve XBox üyelik kapatma işlemleri tamamlanır. Kişi sadece firmanın bünyesinde görüntüleme yapabilir. Herhangi bir oyun ve içeriğe erişim sağlayamaz. Kısa sürede iptal işleminin tamamlanması ilgi toplar. Xbox üyelik silme işlemini hızlı yapmasıyla da adından söz ettirir.

Yorum yapın