Yahoo Hesap Silme

Yahoo, 1995 yılında Stanford Üniversitesi öğrencileri olan David Filo ve Jerry Yang ikilisi tarafından kurulmuştur. Hizmet vermeye başladığı ilk yıllarda arama motoru olarak görev yapmıştır. Ancak sistem geliştirme ve güncellemeleri neticesinde günümüzde Yahoo pek çok işlem için kullanılabilmektedir. Bireyler Yahoo ile iletişim ya da mail adresleri gibi ek avantajları elde edebilmektedir.

Günümüzde online sektörde alternatif pek çok arama motoru bulunmaktadır. Bu nedenden ötürü kullanıcıların hem tercihleri hem de zevkleri kısa süre içinde farklı arama motorlarına kayabilmektedir. Böyle durumlarda Yahoo üyelik silmek isteyen bireyler sistemle ile alakalarını tamamen kesebilmektedir. Üstelik iptallerinde ilk adım daima Yahoo hesaplarında oturum açılması ile başlamaktadır.

Yahoo Hesabı Nasıl Kapatılır?

Site, oturum açmış olan kullanıcıları için Yahoo hesap silme linki hazırlamıştır. Bireyler; https://edit.yahoo.com/delete_user linkine tıklamaları hesap silme sayfasının ekranlara gelebilmesi için yeterlidir.

Hesap silme işlemleri de Yahoo çalışmaları neticesinde kısa sürede gerçekleşmektedir. Ancak kullanıcılar Yahoo hesaplarını silerek maillerini ve bir takım önemli verilerini de kaybedebilmektedir. Sonradan geri alınabilen bir işlem olmadığı için verilerin kontrolü şarttır.

Bireyler Yahoo hesap kapatmak için verilen linki ekranlarında açmalıdır. Eper ki hesap girişi yapılmışsa yeniden şifre istemi neticesinde hesapların silinmesi sağlanmaktadır.

Ancak oturum açmamış olan kullanıcıların öncelikle siteye kullanıcı girişi yapmaları gerekmektedir. Hesap silmeyi onaylayan bireyler saniyeler içinde işlemlerini sonlandırabilmektedir.

Yorum yapın