Adım Adım Yandex Hesap Silme 2023

Yandex hesabınızı silmek istiyorsanız, aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  1. Yandex hesabınıza giriş yapın.
  2. Hesap ayarlarına gidin.
  3. “Hesabı Sil” seçeneğine tıklayın.
  4. Hesabınızı silmek istediğinize dair onay mesajını onaylayın.
  5. Hesabınız ve içerikleriniz kalıcı olarak silinecektir.

Lütfen unutmayın, hesabınızı sildiğinizde, hesabınızdaki tüm verileriniz, mailleriniz ve içerikleriniz geri alınamaz bir şekilde kaybolacaktır. Bu nedenle, hesabınızı silmeden önce tüm önemli bilgilerinizi yedeklemenizi öneririm.

Yandex, Rusya merkezinde kurulmuş olan ve dünya çapında hizmet veren arama motoru olarak bilinmektedir. Ayrıca sistem, Rusya’nın pazar payı en büyük olan arama motoru olduğu bilinmektedir. Kullanıcılar Yandex hesabı açarak ek hizmetler neticesinde sistemden elde ettikleri faydanın derecesinde daha yüksek rakamlara ulaşabilmektedir.

Zaman içerisinde bireylerin kullandıkları arama motorlarında tercihleri değişebilmektedir. Farklı arama motorlarını daha sık olarak kullanmaya başlayan bireyler ise Yandex üyelik silme işlemlerini tamamlayarak sitenin sisteminde bilgilerinin kalmasını istememektedir. Ancak kullanıcıların Yandex hesaplarını silmelerinden sonra sisteme kaydetmiş oldukları tüm verileri kaybedecekleri de bildirilmektedir. Bu konu hakkında kararlı olan bireylerin en azından önemli olan verilerini yedeklemeleri önemle tavsiye edilmektedir.

Yandex Hesap Kapatma

Yandex hesap kapatma linki; http://passport.yandex.com.tr/passport?mode=delete olarak yayımlanmaktadır.

Ancak bireylerin verilen linki doğrudan kullanmaları mümkün olmamaktadır. Linkin gerçek manada aktif hale gelebilmesi için var olan üyelik bilgileri ile Yandex adresinde oturum açılması gerekmektedir. Sonraki adımda linkle tıklamak kullanıcıları hesap kapatma sayfasına yönlendirmektedir.

Bireyler Yandex hesap silmek için açmış oldukları sayfadaki uyarıları dikkate almalıdır. Gerekli olan uyarıların okunmasından sonra üyelik esnasında alınmış olan gizli sorunun yanıtı sayfaya girilmelidir. Bu Yandex sisteminin kullanıcılarının verilerini korumak için aldığı ekstra bir önlemdir.

Gizli soru yanıtından sonra şifrelerini de giren bireyler güvenlik kodunu da yazmalarından sonra “Hesabı Sil” e basarak üyeliklerini sonlandırabilmektedir.

İNCELEYİN: Tüvtürk Randevu İptal

Yorum yapın