Yargıtay Siyasi Parti Üyeliği İptal Başvurusu

Bireyler siyasi partilere farklı sebeplerden ötürü üye olabilmektedir. Yine fikir değişimleri ya da özel sebeplerden dolayı üyeliklerin geri çekilmesi istenebilmektedir. Yargıtay siyasi parti üyelik iptali için yapılması gereken işlemler günümüzde oldukça basite indirgenmiştir. Sistemlerin basit hale getirilmesi sayesinde bireylerin herhangi bir kurum ya da kuruluşa başvuruda bulunmadan internet ile işlemlerini tamamlamaları sağlanmaktadır. İşlemlerin tamamlanabilmesi için sadece e – Devlet girişi yapabiliyor olunması gerekmektedir.

Kullanıcıların e-devlet siyasi parti üyelik iptali sistemi için ellerinde bulunması gereken şifre PTT şubelerinden elde edilebilmektedir. Şifre alımları kişisel başvurular neticesinde anında gerçekleştirilebilen işlemlerden biri olarak gösterilmektedir. PTT şubelerinin yanı sıra daha önce şifre edinmemiş olan kullanıcılar başvurularını mobil bankacılık sistemleri ile de halledebilmektedir. Mobil bankacılık uygulamaları üzerinden alınan şifrelerden ücret kesimi talebi yapılmamaktadır. Şifre edinimlerinden sonra siyasi parti üyelik iptali için yapılması gereken ikinci işlem yazının son bölümünde yer alan hazır linke tıklamaktır. Bu sayede sistem erişimleri anında sağlanabilmektedir.

Yargıtay Siyasi Parti Üyeliği İptal Başvurusu Linki

Yargıtay ile ortak olarak yapılan çalışmalar neticesinde kullanıma hazır hale getirilen sistemde öncelikle üyelik sorgulaması yapılmaktadır. Verilen linke tıklayan kullanıcılar “Herhangi bir siyasi parti üyelik kaydınız bulunamadı.” cümlesi ile karşılaşmaları halinde kayıtlı zaten silinmiş demektir. Var olan parti üyeliklerini ekranda gören bireyler ise iptal için birkaç dakikalarını ayırmaları yeterli olmaktadır. Kullanıcılar iptallerin yanı sıra işlemlerini belgelendirmek için sayfa aracılığı ile sosyal medya paylaşımı ya da çıktı alımı gerçekleştirebilmektedir.

Bu bağlamda Yargıtay siyasi parti üyeliği iptal başvurusu yapmak için https://www.turkiye.gov.tr/yargitay-siyasi-parti-uyeligi-iptal-basvurusu linkinin kullanılması gerekmektedir. Linkin üzerine tıklayan bireyler doğrudan e – Devlet Kapısı’nın ilgili olan iptal sayfasına yönlendirilmektedir.

Yorum yapın