Yazıcıdan Yazdırma İşlemi Nasıl İptal Edilir?

Yazıcılar belge alımlarında en büyük yardımcılardan biri olarak görülmektedir. Eskiden kullanımı için internet kafelere gidilen yazıcılar artık hemen hemen her evde yer almaktadır. Kullanım kolaylığı olması ile de dikkat çeken yazıcılarda belge yazdırmak kadar yazdırılmaya gönderilen belgelerin iptali de kolaydır.

Kullanıcıların yazıcıdan yazdırmayı iptal etmek konusunda birden fazla seçenekleri bulunmaktadır. Bu seçenekler kullanılan bilgisayar ya da cihaz türüne, yazıcı markasına ya da programa göre değişim göstermektedir. Ancak artık pek çok yazıcıda yazdırılmaya gönderilen belgelerin yanında “X” işareti bulunmaktadır. Bu işarete basılması, işaretin bulunduğu belgenin yazım işlerinin iptal edilmesini sağlamaktadır.

Yazıcı Baskı Onay İptali

Kullanıcılar yazıcı baskı iptali için Windows bilgisayarlarından da destek alabilmektedir. Bunun için yazım işleri sırasında ekranın sağ alt kısmında beliren yazıcı simgesine tıklanmalıdır. Kullanıcılar bu sayede yazdırmaya gönderilmeyen belgeleri görüntüleyebilmektedir. Belgeleri açılan küçük panelden silen bireyler, yazım baskı onaylarını da iptal etmiş olmaktadır.

Günümüzde akıllı cihazlar da yazıcılara bağlanabilmektedir. Bu sayede akıllı cihazlarda bulunan belgelerin de çıktısının alınması mümkün olmaktadır. Kullanıcılar yazdırma işlem iptalini akıllı cihazlarından da yapabilmektedir. Bireylerin bu işlem için cihazlarındaki yazıcı uygulamasını açmaları gerekmektedir. Açılan uygulamalar akıllı cihazların modellerine göre değişim göstermektedir. Ancak her cihazda uygulamaların açılması iptal et, cancel ya da sil gibi seçeneklerin görülmesini sağlayarak baskı işlemlerinin durmasını sağlamaktadır.

Yorum yapın