Yemeksepeti Sipariş İptal ve İade

Yemeksepeti sipariş sistemi sayesinde birkaç tık üzerinden yakın çevrede temin edilmesi mümkün olarak yiyecekleri evlere teslim etmektedir. Firmanın her şehirde anlaşmalı olduğu kurum sayısı farklıdır. Ancak özellikle büyükşehirlerde Yemeksepeti her saatte yiyecek temini mümkündür. Firma sadece internet sitesi üzerinden sipariş almamaktadır. Son yıllarda güncellemeleri ile kusursuz hale getirmiş olduğu ücretsiz mobil uygulaması üzerinden de sipariş verilmesi mümkündür. Üstelik iptal açısından da iki servis de tercih edilebilmektedir.

Yemeksepeti Sipariş İadesi

Kullanıcıların Yemeksepeti iptal açısından da değişik alternatifleri bulunmaktadır. Öncelikle Yemeksepeti bir aracı kurum niteliğindedir. Bazı durumlarda sipariş verilmiş olan restoran teknik aksaklıklar yüzünden siparişleri iptal etmektedir.

Ancak bu gibi durumlar karşısında restoran anında sipariş veren kişilere erişim sağlayarak sorun hakkında gereken bilgilendirmeyi yapmaktadır. Böylelikle farklı siparişlerin verilmesi mümkün olmaktadır.

Yemeksepeti sipariş iptalinin diğer boyutu ise müşteri istekleridir. Bazen karar değişimleri bazen farklı sebepler, siparişlerin iptal edilmek istenmesine yol açmaktadır. Bunun için siparişlerin onay sayfası açılmalıdır. Onay sayfası içerisinde bir iletişim bölümü yer almaktadır. Bu bölüm kullanılarak iptal talepleri yetkililere iletilmelidir.

Aynı şekilde Yemeksepeti adresindeki canlı destek hattının da sipariş iptali konusunda yardımcı olduğu bilinmektedir. Fakat sipariş iptallerinde acele etmek gerekmektedir. Çünkü restoranların siparişleri hazırlayarak kuryeye teslim etmelerinden sonraki zaman aralıklarında siparişin iptal edilmesi pek mümkün değildir.

Yorum yapın