Yönlendirme İptal Etme

Yönlendirme yapılması özellikle cep telefonları kapalı durumdayken de kişiler ulaşılabilir kılmaktadır. Üstelik sadece kapalı duruma gelen cihazlar değil meşgul olan cihazlar da yönlendirmelerle gelen aramaların cevaplanmasını sağlamaktadır. Bu durum gerekli olmaktan çıktığında ise yönlendirme iptali neticesinde cihazların eski hallerine dönmesi sağlanabilmektedir. Peki, yönlendirme nasıl iptal edilir?

Yönlendirmeler Nasıl İptal Edilir?

Kullanıcıların yönlendirme iptali için farklı yöntemlere başvurmaları mümkündür. Özellikle telekomünikasyon operatörleri değişik yol haritaları üzerinden yönlendirmeleri iptal etmektedir. Ancak bireyler yaptıkları yönlendirmeleri direkt olarak mobil cihazları üzerinden de iptal edebilmektedir. Üstelik bu durum diğerlerine göre daha akılda kalıcı olduğu için sıklıkla tercih edilmektedir. Kullanıcıların yönlendirme iptali için hangi marka cihaza sahip oldukları fark etmeksizin öncelikle çağrı – arama ayarlarına giriş yapmaları istenmektedir. Sonrasında arama yönlendirme bulunmalıdır. Menüde yer alan arama yönlendirme bölümünün iptal edilmesi ile birlikte aramalar başka numaralara yönlendirilmemektedir.

Yönlendirme iptal etme işlemlerinden sonra ihtiyaç halinde yine aynı bölümden yeni numaralar eklenebilmektedir. Yani yönlendirme iptalleri kalıcı sonuçları olan bir işlem değildir. Aramalara yapılan yönlendirme ayarlarının iptal edilmesinin bir diğer yöntemi ise #21# tuşlarına basmaktan ibarettir. Bahsedilen rakam ve şekillerin girilmesinin hemen sonrasında bu numara aranmalıdır. Aramalarla birlikte yönlendirme iptalleri de otomatik bir şekilde gerçekleşmektedir. Üstelik bu yöntem de ülkemizdeki telekomünikasyon operatörlerinin ortak olarak kullandıkları yönlendirme iptal sistemlerinden biridir.

Yorum yapın