Youtube İzlenme ve Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Youtube, son zamanlarda yapmış olduğu güncellemeler neticesinde bireylerin Google hesapları ile birlikte çalışmaya başlamıştır. Bu sayede Google hesabı bilgisayarlında açık olan kişilerin arama ve izlenme geçmişleri depolanmaktadır. Bazı durumlarda işe yarayan bu sistem bazı durumlarda ise istenmeyen sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Youtube arama geçmişini silmek bu nedenden ötürü bireylerin büyük oranda işine yaramaktadır.

Kullanıcıların Youtube görüntüleme sistemleri Google hesaplarını açmalarından önce ve sonra farklı şekillerde oluşmaktadır. Hesap açımı sonrasında siteye giriş yapan bireyler ekranlarının sağ üst köşesinde, isimlerinin bulunduğu bir kutucuk göreceklerdir. Geçmişi temizleme ya da Youtube izlenme geçmişini silmek işlemleri bu kutu üzerine tıklanmasından sonra ekranlara gelen küçük panel aracılığı ile gerçekleşmektedir.

Youtube Arama Geçmişi Temizleme

Sayfasının sağ üst köşesinde açılan panel içerisinde sıralı olarak verilen içeriklerden biri de tarihtir. Bireyler izlenme geçmişlerini silmek için bu alana tıklamalıdır. Gereken adımların atılmasından sonra verilen tarihler içerisinde izlenmiş olan videolar ekranlarda görülebilmektedir. Kullanıcılar gördükleri videoları seçerek ya da yan kısımda yer alan tümünü sil seçeneğine tıklayarak izlenme geçmişlerini temizleyebilmektedir. Youtube arama geçmişini temizlemek için ise sol kısımdaki aynı isimli başlık kullanılmalıdır. Başlığa tıklanmasından sonra kullanıcılar tekli olarak aramaları kaldırabilecekleri gibi yine toplu şekilde temizleme seçeneklerine de sahip olabilmektedir. Bu alanda tercihler yine bireylerin isteklerine bırakılmıştır.

Yorum yapın